babeet
6.11.2017
Kategorie: Ekonomika

Opět diletantismus vlády a ministerstva financí

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Prodejci kaprů nebudou muset používat pokladny EET. Amatérské pokračování udělování výjimek pokračuje. Místo toho, aby se to zrušilo pro všechny.

Důvodem podle vlády je, že obsluha pokladen v mrazu a ve vlhkém prostředí bude obtížná a nemusela by fungovat. Dle mě by ale stačilo, aby ten kdo vyndává kapra z kádě neobsluhoval pokladnu. Další argument je, že se jedná o jednorázový prodej. Použili-li tuto logiku, pak se musím ptát:

  • – Co prodejci vánočních stromků? To je také jednorázové a prostředí je určitě mrazivé a za mžení i vlhké.
  • – Co stánky na Vánočních trzích? Tam také není sucho a teplo.
  • – Co pouliční prodejci pečených kaštanů, svařeného vína, případně horké čokolády?
  • – Co stánkaři s vánočním jmelím a větvičkami u hřbitovů?

Můžeme pokračovat i do letních měsíců, když už je řeč o jednorázovém prodeji.

  • – Co jednorázový sezónní výprodej plodů vlastní zahrádky?
  • – Co prodej velikonočních vajíček a pomlázek?
  • – Včelaři a jejich med?

Nebo se podívejme, kdo už od vlády asi výjimku má.

  • – Poutě. Ještě jsem neviděl kolotočáře, který by mi vydal doklad EET. Často ani nevydá lístek a po odevzdání peněz pouze pokyne ke vstupu na atrakci.
  • – Už vám někdy vydala obsluha veřejných WC EET doklad za zaplacených 5 až 20 korun?

Příkladů pro všechny skupiny by se našlo hodně. Jenom to ukazuje, že čím složitější systém a čím více výjimek, tím logicky více podvodů. Dlouhodobě by se vše mělo zjednodušovat, úředníků ubývat, daňové sazby sjednocovat a výjimky rušit. To by bylo hej. Zatím, jak dokazuje i dnešní nařízení vlády, je směr naprosto opačný. A vzhledem k výsledku voleb světlo na konci tunelu nevidím.

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.