21.5.2015
Kategorie: Společnost

Odveta Barnevernu v cause Michaláková: Chce zrušit kontakt matky s dětmi a zbavit jí rodičovských práv

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ 21|05|2015

Nikdy bych nevěřila, že mě jednání sněmovny dokáže rozplakat. Sněmovna nedávno lhostejně a arogantně přešla možnost pomoci paní Michalákové zachránit dva české občany ze spárů cizího sociálního systému. A dnes přišla odveta. Barnevern chce zrušit kontakt matky s dětmi a chce jí zbavit rodičovských práv. 

„Návrh úřadu v Nedre Eiker považuji za naprosto překvapivý a navrhovaná opatření jsou podle mého soudu zcela neadekvátní současnému stavu podmínek v biologické rodině,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Za svůj rezort budu koordinovat kroky směřující proti nedůvodnému prosazení navrhovaných opatření,“ dodala. Podrobnosti ZDE.

A já říkám – jsou to zase jen slova, slova, slova. Ne náhodou tohle přitvrzení přichází poté, co sněmovna odmítla podpořit unsnesení navrhované paní poslankyní Chalánkovou. Měli jsme šanci ukázat, že české občany ochráníme a cizímu státu je nevydáme. Měli jsme šanci ukázat, že se naše politická moc umí poprat o práva svých občanů. Naši poslanci ale něčeho takového nejsou schopni. Ustrašeně, s čepicí v ruce, klepou potichu na dveře příslušných orgánů v Norsku a diví se, že je tam nikdo nebere vážně. 

Tady najdete hlasování poslanců na podporu tvrdšího vyjednávacího postoje České republiky směrem k Norsku. Ti poslanci, kteří hlasovali proti, odmítli defacto pomoc českým občanům. Dobře si přečtěte jejich jména.

Je mi z takových poslanců do pláče. Kde se v nich bere ta lhostejnost, slabost a ubohost? Když to usnesení před pár dny neprošlo, tekly mi po tváři slzy hořkosti a bezmoci. A nestydím se za to. Ve sněmovně mají sedět lidé se srdcem a hlavou na správném místě. Lidé, kteří budou schopni vidět za roh. Lidé, kteří budou hájit zájmy mé a mé země. jak jim po něčem takovém můžeme věřit? Neumí udělat ani to nejnutnější minimum pro dva malé chlapce, kteří byli vyrváni ze své rodiny.

michalakova5

Včera začala opět jednat sněmovna. A zase nám ukázala totální ignoraci. Fakt máme strach z nekontrolovatelného přílivu uprchlíku. Chceme vědět, jak vláda bude problém řešit. Potřebujeme informace. A naši vládu a poslance maximálně podpoříme, pokud bude dobře hájit naše zájmy. Ale ztrácím naději… Poslanci svým hlasováním odmítli projednávat problematiku kvót. Odmítli požadavek na informace od vlády. Co si o tom jako občané máme myslet? Jak máme našim politikům věřit? Pár jsem jich navštívila a jako občan jsem ventilovala své obavy – a nebyla jsem sama. Dostalo se nám ubezpečení, že naše vláda si rizika uvědomuje a plošné kvóty odmítá.

Proč tedy nevyužije možnosti, aby nás o svém pevném postoji na jednání sněmovny informovala? Proč se vláda bojí na půdě sněmovny sdělit jasné informace? Jsem z jednání poslanců vládní koalice smutná a přestávám se v této zemi cítit bezpečně. Místo toho, aby se vláda pokusila na pevném postoji získat politické body – protože my vládě takovou výhodu za pevný postoj nabízíme – zase se ustrašeně někde krčí v koutku a vypadá to, že si zase připravuje půdu na obhajobu slabého a ustrašeného postoje. Takže EU si dupne a my se z toho víte co.

Nechci takové politiky znovu volit – poslanci mají vládu kontrolovat. Jistě byli všichni poslanci zavaleni různými maily, dopisy a žádostmi. Znali obavy veřejnosti. Chceme, aby nás vláda chránila a žádali jsme slušné poslance o jasný postoj. Poslanci nám nyní ukázali, že vládu kontrolovat nehodlají a jsou připraveni ji krýt v jejich případných slabých postojích. 

Toto hlasování vám ukáže, kteří poslanci umožnili vládě nepodat jasné vysvětlení k problematice kvót. Kdo hlasoval proti, nechce, aby občané věděli!

Zdánlivě tyto dvě hlasování spolu nesouvisí – ale já myslím, že velmi. Když stát není schopen ochránit dvě malé české děti, jak ochrání celou Českou republiku? Přemýšlejme!

ZDROJ: Eva Hrindová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.