5.7.2013
Kategorie: Společnost

Odborník ministr Ciencala

Sdílejte článek:

OD: MAREK VALÍČEK 05/07/2013

Některá deja vu mohou způsobit mrazivé pocity, u slabších jedinců i pocit nutnosti zvracet. Smát se tomu už fakt nejde a to i kdyby človek stokrát chtěl podobné situace pomocí smíchu vyoutovat ze svého života.

 

Dalším ministrem směšno-hořké Rusnovokovy vlády odborníků se stane Jiří Cienciala. Rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě a bývalý generální ředitel Třineckých železáren se stane ministrem průmyslu a obchodu.

 

Nejdříve k té škole: Vzdělávací instituce, která podnikání nenese pouze ve svém názvu, jak dokládá již více než šest tisíc jejích spokojených absolventů, odborníků vybavených sebevědomím, vírou ve své schopnosti, samostatností a v neposlední řadě podnikavostí. Tedy vlastnostmi, které je odlišují od absolventů jiných vysokých škol a pro které jsou velmi žádání na trhu práce i snadno uplatnitelní. (citace z www stránek tohoto institutu).

 

Sebevědomí škole nechybí a to je dobře.

 

Stejně sebevědomý je i pan Cienciala, který k přijetí nabídky na ministerskou pozici prohlásil toto: „Beru to jako určitou dočasnou službu státu a jako poslání pro manažera, který má zkušenosti s řešením krizí.“. I jeho sebevědomí je správné a je na místě.

 

Jenže…abyste o přesvědčení o schopnostech pana Ciencialy nepřišli, neměli byste shlédnout jeho první briefing s novináři a následné večerní vystoupení na zpravodajském kanálu ČT24. Obojí bylo smutné!

 

Teď neposuzuji odborné dovednosti nového ministra, ale jeho vyjadřovací schopnosti a hlavně první dojem. Nebudeme si zastírat, že první dojem je důležitý. Hodně důležitý v běžném pracovním a osobním životě a extra důležitý u osoby, jako je ministr vlády jakéhokoli státu.

 

Stál jsem v kuchyni, zády k obrazovce krájel ředkvičky na chleba s tvarohem a při prvních větách pana budoucího ministra (když se Rusnokovi zadaří…) jsem strnul.

 

Klišé, nepřesně formulovaná obecná ekonomická pojmenování a pro mnohé uši občanů v Česku drhnoucí severomoravský dialekt. Ten ale k panu Ciencalovi patří…s ním nic nenadělá.

 

Otočil jsem se, opřel zadkem o kuchyňskou linku, ředkvičky šly stranou a sledoval, co se bude dál dít.

 

 

Sympatickej chlapík s kratkym zobakem (typický slezský genotyp) četl svoje prohlášení z papíru….škoda….u kandidáta na ministra předpokládám schopnost mluvit spatra. Šlo o prohlášení plné frází, lehce podlézavé zažitými slovními spojeními prezidenta republiky (z krize je třeba se proinvestovat, apod)… Drhlo to a celé mi to připomínalo projevy komunistů z doby, kdy jsem studoval, v novinách nebylo možný číst (kromě černý kroniky) nic, co by nebylo komunistikou ideologií ovlivněno, z televiznich zpráv nás taky krmily frázema a večer to dodělal Pláteník z jistého tv seriálu.

 

Pláteník! Ano, jako Pláteník mi připadal pan Cienciala. Takový bodrý. Takový lidský. Takový … pindal (pardon).

 

Bednu jsem vypnul a dokrájel ředvičky.

 

 

ZDROJ A CELÝ ČLÁNEK: Marek Valíček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.