Policeman_at_Hungary-Serbia_border_barrier
4.2.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Očitý svědek (imigrantské) invaze

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN BICERA 04|02|2016

Policista z Jindřichova Hradce sedm týdnů pomáhal střežit oplocení maďarsko-srbské hranice. Trpně sledoval, jak kolem něj proudí zástupy migrantů s cílem cesty v Německu. Rozhovor s ním otiskla jihočeská příloha MF Dnes.

Je přesvědčený, že se jedná pouze o ekonomické uprchlíky, protože se během sedmi týdnů nesetkal s žádným typickým válečným uprchlíkem, kterému by záleželo jen na tom, aby se dostal z oblasti ohrožení života. Viděl hlavně mladé muže, kteří ženy a děti využívali pouze jako lidské štíty pro média, kamery a fotoaparáty a kteří by, jak říká, byli daleko víc prospěšnější v rodné zemi.

Přiznává, že i přes nasazení velkého počtu hlídek, není v lidských silách zabránit překonání oplocení v celé délce hranice. Sami migranti osobní střety s policisty nevyhledávají, raději se pokouší o útěk, aby mohli pokračovat v pochodu do západních zemí. V Maďarsku je totiž překonání či poškození oplocení trestným činem a hrozí za něj poměrně vysoké tresty odnětí svobody.

Popisuje i peklo, které si zažili Maďaři, žijící na trasách pochodů. Podle něj není v silách bezpečnostních orgánů evropských států prověřit všechny osoby táhnoucí do Evropy a sám to chápe, jako obrovské bezpečnostní a sociální riziko. Podle mne evropská legislativa s masovým porušováním zákonů nepočítala. Proto chybí potřebné zákony a policie je proti mnoha tisícovým davům bezmocná. Krade-li jeden nebo skupina, policie zakročí a pozatýká je. Páchá-li násilí jeden či pár vagabundů, poradí si s nimi. Dojde li k porušování zákonů více než tisícihlavými davy, je bezmocná.

Achillova pata civilizace je bazírování na lidskosti i ve střetu s nelidskostí. Majitel se bojí použít zbraň proti lupičům, kteří násilím vnikli do jeho domu. Pořádkové síly nedokážou zakročit proti vetřelcům, porušujících zákony od okamžiku, co vystoupili na pobřeží Evropy. Ti se zpočátku jen přisají k bradavkám sociálního systému. Kdo však při nečinnosti policie zaručí, že později, až se otrkají, nezačnou provádět to, co dělají na Blízkém Východě?  Kde boří památky počátků křesťanství a jako kuřata podřezávají nevěřící psy.

ZDROJ: Štěpán Bicera

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 772,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
62 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.