SONG
19.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Obsadí Hatefree Song žebříčky českých hitparád?

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 19|05|2016

Iniciativa HateFree Culture má konečně svůj propagační song. V soutěži, kterou výzvou „SLOŽ TO!“ loni v červnu HFC vyhlásila, nakonec vyhrála píseň „Gaštanový med“ slovenské amatérské skupiny Hrana.

Iniciativa HateFree Culture (HFC), spadající na Úřadu vlády ČR pod Dienstbierovo ministerstvo pro lidská práva, se nefláká. Výstavy, Hatefree Zóny, apely na českou veřejnost a antinenávistné videoklipy, to všechno tvoří převážnou část činnosti tohoto spolku, který jen velmi nerad hovoří o způsobu a výši jeho financování.

HateFree Zónu má Česká republika už i na ministerstvu spravedlnosti, může být tedy v klidu. Dost možná a brzy budou sladce růžové samolepky všude kolem nás jako prevence tak často zmiňované a tolik oblíbené nenávisti.

Za chvíli bude naše země vyhlášená tím, že všichni jsme ne GOGO, nýbrž HateFree. Chca nechca.

Iniciátoři HFC dostali nápad a v červnu 2015 vyhlásili otevřenou výzvu „SLOŽ TO!“ pro všechny neprofi hudebníky, aby složili skladby, bojující proti rasismu, xenofobii a oslavující vzájemné soužití a respekt. Vyhodnocení provedla šestičlenná porota, která z 89 skladeb 63 interpretů udělila první místo slovenské skupině Hrana a jejímu songu „Gaštanový med“.

Světlo světa nakonec spatřil svižný slovenský song, podpořený videoklipem ze studia Družina, ve kterém zpěvák opakovaně zpívá vzkaz svým posluchačům:„A ja len nenávidim nenávidím nenávist, pretože nenávidim nenávist…“ Jako na kafemlejnku, pořád dokola.

Velmi důležité je zdůraznit fakt, že hlavními aktéry klipu jsou mladý Rom, neonacista (?), muslimka, securiťák a příslušník vietnamské menšiny, kterému ochotně s nakládáním rozsypaných rolí toaletního papíru pomáhá blond žena. Celý klip je plný lásky, láskyplných úsměvů, flirtujících očních kontaktů, vzájemného pochopení, něžných doteků a nakonec se tu objeví i vřelý polibek, který vás možná bude šokovat. Uvidíme, co na to české hitparády, nakolik svižný hejt song bude slavit úspěch u svých posluchačů.

Výsledný pocit z HF Songu ponechám na každém z vás:

HateFree Culture na svém Facebooku videoklip písně okomentovala slovy:

„Co se stane, když se potká Rom, kluk v bombru, muslimka, sekuriťák a….? Neuvěříte! Skončí svět tak, jak ho známe?“(16. 5. 2015)

Nevím, o jakém světě to novodobí bojovníci proti nenávisti, podporovaní mimo jiné Úřadem vlády ČR, mluví. Čeští občané vědí, jaká je každodenní realita. Které minority jsou zde pokládány za více či méně problematické a z jakého důvodu. Nedůvěra je v poslední době mezi lidmi stále častější, a není se čemu divit.

A závěr?

HateFree Culture i tímto vítězným songem ve videoklipu z nereálně vykresleného světa, podala české veřejnosti další důkaz o tom, že z nenávisti se dá udělat dobrý byznys, který se ve svých účelových projektech navíc veřejně a drze vysmívá všem slušným občanům této země.

eva-valerie-maxova
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.