SONG
19.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Obsadí Hatefree Song žebříčky českých hitparád?

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 19|05|2016

Iniciativa HateFree Culture má konečně svůj propagační song. V soutěži, kterou výzvou “SLOŽ TO!” loni v červnu HFC vyhlásila, nakonec vyhrála píseň “Gaštanový med” slovenské amatérské skupiny Hrana.

Iniciativa HateFree Culture (HFC), spadající na Úřadu vlády ČR pod Dienstbierovo ministerstvo pro lidská práva, se nefláká. Výstavy, Hatefree Zóny, apely na českou veřejnost a antinenávistné videoklipy, to všechno tvoří převážnou část činnosti tohoto spolku, který jen velmi nerad hovoří o způsobu a výši jeho financování.

HateFree Zónu má Česká republika už i na ministerstvu spravedlnosti, může být tedy v klidu. Dost možná a brzy budou sladce růžové samolepky všude kolem nás jako prevence tak často zmiňované a tolik oblíbené nenávisti.

Za chvíli bude naše země vyhlášená tím, že všichni jsme ne GOGO, nýbrž HateFree. Chca nechca.

Iniciátoři HFC dostali nápad a v červnu 2015 vyhlásili otevřenou výzvu “SLOŽ TO!” pro všechny neprofi hudebníky, aby složili skladby, bojující proti rasismu, xenofobii a oslavující vzájemné soužití a respekt. Vyhodnocení provedla šestičlenná porota, která z 89 skladeb 63 interpretů udělila první místo slovenské skupině Hrana a jejímu songu “Gaštanový med”.

Světlo světa nakonec spatřil svižný slovenský song, podpořený videoklipem ze studia Družina, ve kterém zpěvák opakovaně zpívá vzkaz svým posluchačům:“A ja len nenávidim nenávidím nenávist, pretože nenávidim nenávist…” Jako na kafemlejnku, pořád dokola.

Velmi důležité je zdůraznit fakt, že hlavními aktéry klipu jsou mladý Rom, neonacista (?), muslimka, securiťák a příslušník vietnamské menšiny, kterému ochotně s nakládáním rozsypaných rolí toaletního papíru pomáhá blond žena. Celý klip je plný lásky, láskyplných úsměvů, flirtujících očních kontaktů, vzájemného pochopení, něžných doteků a nakonec se tu objeví i vřelý polibek, který vás možná bude šokovat. Uvidíme, co na to české hitparády, nakolik svižný hejt song bude slavit úspěch u svých posluchačů.

Výsledný pocit z HF Songu ponechám na každém z vás:

HateFree Culture na svém Facebooku videoklip písně okomentovala slovy:

“Co se stane, když se potká Rom, kluk v bombru, muslimka, sekuriťák a….? Neuvěříte! Skončí svět tak, jak ho známe?”(16. 5. 2015)

Nevím, o jakém světě to novodobí bojovníci proti nenávisti, podporovaní mimo jiné Úřadem vlády ČR, mluví. Čeští občané vědí, jaká je každodenní realita. Které minority jsou zde pokládány za více či méně problematické a z jakého důvodu. Nedůvěra je v poslední době mezi lidmi stále častější, a není se čemu divit.

A závěr?

HateFree Culture i tímto vítězným songem ve videoklipu z nereálně vykresleného světa, podala české veřejnosti další důkaz o tom, že z nenávisti se dá udělat dobrý byznys, který se ve svých účelových projektech navíc veřejně a drze vysmívá všem slušným občanům této země.

eva-valerie-maxova
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2017: *****

Jana Kocourková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 55,55 Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Karel Šindelář 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Jiří Skotnica 300,- Kč, Lubomír Janeček 500,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Miluše Horáková 500,- Kč, Ludovít Acsay 500,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Jiří Fridrich 50,- Kč, Radoslav Richtar 500,- Kč, Ladislav Slanina 250,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 10 088,55 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.