chripka
15.11.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Období chřipky je tady! Podle jakých příznaků ji poznáte?

Sdílejte článek:

Chřipka se řadí mezi velmi frekventovaná onemocnění. V minulosti byla považována za zcela banální záležitost. V současné době tomu tak není, jelikož postihuje zhruba 5 až 15 % celé populace. Nemocný člověk je fakticky vyřazen z běžného života a není na tom dobře zdravotně ani ekonomicky. Do zaměstnání se totiž s chřipkou rozhodně nevyplatí chodit. Proč se virus šíří právě nyní a jaké jsou příznaky, jež bychom neměli brát na lehkou váhu?

Co je vlastně chřipka?

Jedná se prakticky o infekci dýchacího ústrojí, kterou způsobují chřipkové viry. Ty pocházejí z čeledi Orthomyxoviridae a rodu označovaného jako Influenza. Ostatně anglicky se často používá výraz flu. Šíří se doslova expresně, a to kapénkovou infekcí. Přichází ve dvou velkých epidemiích, a to v zimě na severní polokouli a v letním období na té jižní. Onemocnět mohou lidé klidně i opakovaně, protože virus chřipky dokáže změnit svou vlastní strukturu a lidský organismus se mu prostě nedokáže ubránit.

Spousta různých příznaků…

Průběh onemocnění je poměrně náhlý. Často začíná v úplně zdravém stavu a situace se rychle mění. Příznaků je hned několik.

Zvýšená tělesná teplota

Stejně jako u většiny onemocnění podobného charakteru přichází po napadení těla virem horečka. Tělesná teplota se vyšplhá od 38 °C do 40 °C. Někdy mohou být teploty i vyšší.

Bolesti všeho druhu

Tradiční bývají především bolesti hlavy, pozadu nezůstává ani břicho. Dostavit se mohou i zažívací obtíže a dráždivý suchý kašel. Nepříjemné jsou také bolesti kloubního aparátu.

Celkové oslabení organismu

Vaše tělo bude při chřipce hodně oslabeno, takže bude mít chuť si lehnout. Nepříjemná je i rýma. Ta bývá spojena také s vykašláváním hlenů.

Jak na léčbu chřipky?

Mnohdy je léčba chřipky řešena za pochodu, a lidé dokonce chodí do zaměstnání. Optimální je ovšem zajít si k lékaři a následně řešit léčbu dle jeho instrukcí. Podávány jsou léky na snížení horečky, tlumení bolesti a kašle. Zajímavé informace o léčbě chřipky najdete na vicks.cz.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.