volby20172
20.10.2017
Kategorie: Doporučujeme, Politika, Volby 2017

O co jde v nadcházejících volbách?

Sdílejte článek:

LEO ŠVANČARA

Jde zase o zápas „Sparta – Slavie“, v níž volební klání připomíná zápas mezi jednotlivými „náboženstvími“? A nebo jde o to, jak se nám, konkrétním lidem a s námi našim rodinám a přátelům, bude v příštích čtyřech létech v naší zemi žít?

Jestliže nám tedy jde jen o nějaký napínavý souboj „Losna v. Mažňák“, nemusíme už dále číst žádných komentářů a ztrácet čas, který můžeme lépe využít malováním klubových barev na své profily… 

Jestliže ovšem jde o NÁS, o mne samotného, pak se musíme oprostit od „fandění“, od sympatií či nesympatií, od věcí nepodstatných – a začít uvažovat tak, jak uvažuje například člověk uvíznuvší těsně nad propastí. Tomu je také jedno, zda mu záchranné lano či žebřík poskytne nějaký „sympaťák“ nebo naopak „darebák“!

Takže: Iluse, že zvolíme dokonalou sympatickou vládu, která udělá vše, co mají jednotlivé „naše“ strany v programech, je skutečně ILUSÍ!

Podíváme-li se totiž na strany, které se do sněmovny patrně dostanou (a v jakých poměrech), musí být každému jasné, že dosavadní marasmus bude tím či oním způsobem pokračovat i nadále. To není škarohlídství – to je jen velmi, velmi pravděpodobný fakt. Nevidíme tu nikde Churchilla, de Gaula či Orbána – vidíme jen vůkol nejrůznější třesoucí se Beneše, spíše však ještě jen pouze Dubčeky či rovnou všeho schopné Biľaky!

Tudíž v těch volbách nám, jako obyvatelům této země, jde tedy o co? Nu, o to, aby kombinace Biľaků a Dubčeků pokud možno vládla co nejobtížněji – a současně dej Bůh ne moc dlouho.

Takže jde o to, aby v parlamentu byla skupina poslanců – a pokud možno co největší – která zkomplikuje stávajícím subjektům co to půjde sestavení takové vlády, která bude pokračovat v dosavadní cestě k tyranii. K tyranii na úrovni byrokratické diktatury, která už tu panuje již hrozným způsobem a současně k tyranii, v níž budeme zaplaveni zločinci, kteří si sem budou jezdit z Německa „na lov“ našeho klidu v našich ulicích, zatímco nás samotné bude náš stát sekýrovat za krabičku od jogurtu v kamnech či za prodej mrkve na chodníku bez EET.

O toto nyní jde! Ne o to, kdo mi je či není sympatický; koho mám či nemám emocionálně „rád“.

Je to pragmatická a jasná úvaha, která vede k přání, aby po těchto volbách pokud možno vládu nikdo z „tradičních“ profláknutých stran sestavit jen tak lehce nemohl.

Čím hůře se bude příští vládě po příští sobotě vládnout (tedy, pokud se budou muset opírat o většinu jen jednoho koupeného hlasu – či o tichou vratkou dohodu s některou vydírající oposiční stranou) – tím pro nás pro všechny lépe. A tím méně zla do dalších, a věřme, že co nejbližších, voleb takový kabinet napáchá!

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.