13.12.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Novozélanďan spáchal sebevraždu kvůli obvinění z rasismu

Sdílejte článek:

REDAKCE PP  (na námět Youths For Western Civilisation) 13|12|2013

Politická korektnost neinfikovala zdaleka jen Spojené státy, nýbrž celou rodinu národů západního světa. Následující extrémní, leč mnohé dokazující příběh se udál v roce 2010 na Novém Zélandu: dva přátelé, běloch a černoch, zahlédli před jejich kanceláří imigračního úředníka. Běloch směrem ke svému kolegovi žertovně prohodil: „Měl by ses raději schovat.“ Možná si řeknete, že se jedná o nejapný žert, ovšem stejně jako většina normálních lidí si jej černoch nevzal osobně a vyložil si jej jako pouhý vtip, jež ani jeden z dvojice nevzal vážně.

 

 

Ne tak jeden z oněch nesnesitelných všudybylů neustále cítících potřebu kontrolovat naše slova a myšlenky, který celý incident pojal jako hluboce vážnou záležitost, jíž nahlásil firemnímu managementu. Jak již to tak bývá v současném světě, běloch byl ze své pracovní pozice s okamžitou platností suspendován. Jednašedesátiletého Roye Amora toto rozhodnutí zřejmě zlomilo natolik, že se zastřelil.

 

Můžeme se jen ptát, kdo má z podobných praktik vlastně prospěch. Určitě to není rodina pana Amora, jenž po sobě zanechal manželku, dospělého syna a dceru. Rozhodně to není ani zmíněný černoch, který si z vtípku nic nedělal a naopak se zúčastnil pohřbu svého zemřelého přítele.

 

Dozajista zde ani nic nezískala zmíněná společnost, jež přišla o dobrého pracovníka vážícího si svého zaměstnání, neboť to byla důležitá součást jeho života. Dokazuje tedy tento incident, že „rasová spravedlnost“ je nadřazena všemu ostatnímu? Stal se Nový Zéland lepší zemí kvůli tomu, že tento muž byl doveden k takovému zoufalství, že si rozhodl vzít život? Myslí si snad někdo, jehož se tento incident dotknul, že politická korektnost mění jeho zemi k lepšímu?

 

Reakce pana Amora byla dozajista extrémní, přičemž nemáme dostatečné povědomí o tom, zdali tu byly i jiné životní okolnosti, jež ho vedly k tomuto smutnému životnímu kroku. Je tedy možno se domnívat, že tento důvod pro něj byl dostatečně závažným sám o sobě. Obvinění z rasismu je v dnešním západním světě nejhorším prohřeškem. Pokud jste vrahem, vždycky se najde množství lidí, kteří se budou zasazovat o to, že vaše jednání ve skutečnosti představuje selhání společnosti. Navíc o vás mohou natočit i film. Drogově závislí a degeneráti všech možných druhů jsou považováni za nevinné oběti, mnohdy dokonce i hrdiny, statečně překračující reakcionářské společenské normy. V postkřesťanském západním světě, kde veškeré hodnoty jsou rozebírány jako domeček z karet a všechna morálka je považována za relativní veličinu, představuje rasismus absolutní hřích a ztělesnění všeho zla světa. Etnocentrický běloch zaujal pozici ďábla.

 

 

Vaši přátelé a rodinní příslušníci vám mohou prominout nejrůznější selhání a chyby, pokud se ovšem nejedná o onen strašný rasismus. Bez ohledu na pravdivost či lživost obvinění, bez ohledu na pravděpodobné protesty pana Amora, že šlo o pouhý vtip, nehledě ani na to, že se“terč“ onoho vtipu necítil uražen, bychom mohli očekávat, že přátelé pana Amora by s ním náhle nechtěli mít nic společného, jeho kolegové by mu nezvedali telefonáty a firemní vedení, jež si až doteď jeho práce vážilo, by jej náhle začalo považovat za přítěž. Lidé, již by za ním stáli v případech, že by řídil pod vlivem alkoholu nebo byl závislý na heroinu, by s ním náhle přerušili veškeré styky, jakmile by vyšlo na světlo obvinění z myšlenkového zločinu, ať by to již bylo z vlastního přesvědčení nebo ze strachu o vlastní kariéru. Neznáme důvody, proč pan Amor zareagoval, tak jak zareagoval, zřejmě je totiž mimo něj nezná vůbec nikdo. Nicméně vsadil bych se, že se v momentě, kdy zmáčknul spoušť, se víc než cokoli jiného musel cítit absolutně opuštěn a osamocen.

 

Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast rodině a přátelům pana Amora. Doufám, že dotyčný, jenž oznámil vyřčení vtipu na příslušných místech, bude až do konce života prožívat peklo na zemi.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.