9.12.2013
Kategorie: Společnost

„Nikdy nebudu pracovat a ti, co platí daně, jsou idioti.“

Sdílejte článek:

LUCIE AMÁLIE SULOVSKÁ 09|12|2013

Hosté na americké rozhlasové stanici KLBJ v Austinu, stát Texas, právě řešili, jak příliš si dnešní populace zvykla na dobrou životní úroveň, přičemž po chvíli se vcelku tuctová debata zaměřila na to, co bychom v Čechách nejspíš nazvali zneužíváním sociálních dávek.

 

 

Diskuse na nepříliš atraktivní téma, navíc – v pro jedince v aktivním pracovním procesu – ve zcela nevhodnou denní dobu, plynula klidně, mírumilovně a snad i nepříliš zajímavě až do chvíle, kdy do rádia zavolala pobouřená posluchačka.

 

Nasupeně sdělila, že se jmenuje Lucy, je jí 32 let, do práce nikdy jít nehodlá a všichni, co tam pravidelně chodí a ještě k tomu odvádí daně, jsou dle jejího názoru idioti. Rozčílilo ji, jakým způsobem hosté mluví o lidech, jako je ona, kteří jsou dobrovolně bez práce a na státních dávkách, neboť se domnívá, že je dobrý člověk. Prý se měla vždy dobře a nějakou práci k tomu nepotřebuje. Čas tráví poleháváním a kouřením trávy.

 

Na otázku zaskočeného moderátora, kterému se podařilo ji udržet na lince, jak vypadá finanční rozpočet její rodiny, odpověděla, že za nájem utratí měsíčně 50 dolarů, ačkoliv normální nájem by činil 600 dolarů. Je totiž sociálně slabá. Dostává 425 dolarů měsíčně formou potravinových lístků. Jinak k životu potřebuje pouze mobil a trávu, přičemž toto hradí z příspěvků na potomky.

 

„Máte nějaké děti, Lucy?“ zeptal se jeden z hostů.
„Mám tři děti.“
„A váš manžel pracuje?“
„Bude pracovat tu a tam. Na částečný úvazek. Ale ne moc. Necítí potřebu.“
„Stejně dostává dávky?“
„Jo. To jsou rodinné dávky.“

 

Následně vyjadřuje znechucení, že dle názoru hostů jen ti, kteří pracují, jsou dobří lidé a popisuje svůj typický den: 

„Myslím, že sedím doma, navštěvuji přátele a občas kouřím trávu.“

 

Lucy a její děti

Lucy a její děti

 

Podobným životem, jako ona s manželem a dětmi, žili prý již oba její rodiče. Hosty označuje za „kazatele morálky“, platiče daní za idioty, připouští, že pracovat by mohla, ale nechce. Nevidí důvod, na naléhání hostů, aby dali s manželem alespoň dobrý příklad svým dětem, znovu opakuje, že také její rodiče nepracovali.

 

Po tomto úžasném výstupu se Lucy rozloučila a rozproudila se debata o daních a dávkách. Vzhledem k tomu, že KLBJ je pro-republikánskou stanicí, diskutovalo se o tom, jak se Demokraté snaží tímto způsobem uplácet své voliče a zároveň zvyšovat daně těm, kteří jsou produktivní a daří se jim.

 

Tento problém je však zcela nadstranický a je aplikovatelný na všechny současné demokratické státy. 

 

Ano, Lucy a její manžel mají také volební právo. A jejich hlas má stejnou cenu jako hlas kteréhokoliv jiného občana. Státu nedávají nic, stát pouze jednosměrně dává jim, přesto mohou rozhodovat o jeho dalším směřování. Stejným podílem, jako všichni ostatní, kteří jim na tento spokojený život přispívají.

 

Těžko říci, zda-li je tento systém – dle čisté majority – právě ideální pro samotné udržení demokracie. 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč, Anonymní dárce 1920,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 125,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon-banner
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.