18.11.2015
Kategorie: Společnost

Nezávislá reportáž z Albertova 17.11.2015

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,11 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN WIESNER 18|11|2015

Dnes jsem se zúčastnil demonstrace na Albertově. Předem tě upozorňuji milý čtenáři že nestojím ani na jedné straně barikády. Každá strana má v něčem pravdu, proto si dovolím ten luxus nezávislosti.

Pach piva a laciné kořalky z demonstrujících na jedné straně a totální zaujatost a ignorantství na straně druhé, zvláště pak nechuť se už jednou pro vždy smířit s tím že jejich kandidát na prezidenta volby nevyhrál. Davová psychóza se roznášela davem od samého počátku, řečník střídal řečníka, potlesk nebral konce a já si říkal že je škoda že jsem si nevzal kytku když je tu Konvička.

Začal se blížit vrchol, bývalý komunistický funkcionář Veleba začal řečnit o svobodě a demokracii a potom to přišlo. Sám velký vezír Miloš Zeman se uráčil přijít mezi prostý lid. Byla velká škoda že ani jedna strana jeho proslov řádně neposlouchala. Vzpomněl jsem si na ta léta kdy byl zuřivým propagátorem EU, sám si nechal vyvěsit její vlajku na hradě. A dnes? Kritika EU se nesla Albertovem jak požár savanou, Miloš si nechce nechat nic diktovat, to je obrat hodný zaznamenání, třeba jednou vejde do učebnic.

12274679_978169552240678_3309265339653817721_n

Konec, obrovská katarze při potlesku, potlesku který nebral konce, Miloš je bůh, Miloš je náš prezident.

Chvilku po demonstraci se dav rozchází, ale jen zdánlivě. Policejní kordóny, vrtulníky, antony a těžkooděnci. Demonstrace vítačů, sluníček a anarchistů zablokovala ulice u botanické zahrady. Fašisti, prasata, všechny tyhle nádavky bylo slyšet na přihlížející dav, bylo to velmi smutné. Hlásají lásku, mír a toleranci a jediné co se od těchto lidí člověk dočká je jen pohrdání, nadávky a ústrky jen proto že stojí na druhé straně a pozoruje děj okolo sebe.

Musím se přiznat že z dnešního dne mám velice smíšené pocity, každá strana má v něčem pravdu. Ano solidarita je potřebná, ale má mít nějaké hranice a ne bezbřehé příjímání každého kdo si o to řekne. Ano islám v extrémní podobě je problém, ale ještě větší je ISIS (o tom nezazněla dnes ani věta). Žil jsem přes rok s několika muslimy a nikdy s nimi nebyl problém.

Miloš Zeman není můj prezident ale stejně by nebyl ani Karel Schwarzenberg. Pro mne osobně je jediná legitimní hlava státu Karl Habsburg Lotringen.

PS: A ještě dodatek od Ley Vojtekové:

Tak už nám médií a facebookem běží konspirace typu, jak si Zeman na dnešním Albertově zabezpečil přítomnost pouze svých příznivců a konvičkovců. Na základě čeho tyto konspirace vznikly? Na základě toho, že policisté nechtěli průvod sluníček pustit až úplně dopředu.

Já tam tedy byla a popíšu vám, jak to celé probíhalo. Přišla jsem tam bez jakéhokoliv transparentu, takže policisté nemohli vědět, jestli jsem příznivec nebo odpůrce. A pustili mě normálně, dokonce se mě neptali ani na názor.

Celý ten prostor byl rozdělen do takových 3 zón. První zóna (nejblíže u pódia) byla určena hlavně pro novináře a pro lidi, kteří přišli nejdříve. Za tou zónou byly železné zátarasy a když byla naplněna, tak už nikoho dovnitř logicky nepouštěli.

Po první následovala druhá zóna, která byla taky oddělena železnými zátarasy. Do té jsem se dostala, ale když byla naplněna, tak nastal stop stav. A hned vedle mě stál člověk, který vykřikoval něco proti Zemanovi, takže jak je vidět, i odpůrci se dostali.

Kdo přišel jako poslední, tak stál až v té třetí zóně a samozřejmě se už nemohl dostat do zóny 2, nemluvě o zóně 1. No ale holt teď sluníčka, která dorazila až v průběhu demonstrace, pláčou, že je ta zlá policie a zlý Zeman nechtěli pustit až úplně dopředu.

ZDROJ: Fcb Banánová republika

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.