30.9.2015
Kategorie: Společnost

Nepopiratelná a nevyvratitelná rizika masové imigrace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS 30|09|2015

Argument Tomáše Cikrta ke závažností zdravotního rizika masové migrace, je rozumný, je to názor odborníka a je podložený fakty. Věřím mu, nejen proto, že Tomáše znám a vím, že je rozumný, otevřený a poctivý člověk. Nezakrývá že je zde riziko, ale dokládá, že není tak velké, jak se mi jako neodborníku může jevit. Tomášovi věřím.

Ale zdravotní riziko masové imigrace není jediné riziko a ta ostatní jsou nepopiratelně nevyvratitelná.

Tvrdit, že taková imigrace nebude mít negativní politické a ekonomické dopady, že nezmění zásadním způsobem naší společnost, je neudržitelné. A nevyratitelný je i fakt, že se v této otázce prohlubuje propast mezi našimi politiky a občany je zřejmé. 

A že vláda nehodlá hledat nějaké rozumné řešení je rovněž zřejmé, podřídíme se diktátu EU a je jedno, jestli to uděláme podřízením se kvótám, nebo přijmeme ty kvóty dobrovolně, vyjde to nastejno. A je jedno, zda hovoříme o vládní koalici, nebo opozici, včetně ODS.

0125

Už při minulé „kvótové debatě“ jsem upozornil na to, že opozice neustále zdůrazňuje „kvóty“, k samotné otázce se nevyjadřuje, nenamítala nic ani před tím, ani potom, co vláda rozhodla o příjmu asylantů v počtu téměř stejném, jaké nám určily ty první, neuplatněné kvóty. A stejné je to nyní, opozice se vzmohla na prohlášení „Ne kvótám!“, ale neřekla nic o tom, co se stane, když ty kvóty projdou (což se již stalo v Evropském parlamentu i na jednání ministrů a premiérů). Nevidím skutečné stanovisko k problému, vidím jen alibistické „co jsme mohli dělat, řekli jsme, že jsme proti.“

Na rozdíl od vlád jiných zemí, jsme rezignovali. Polsko to udělalo otevřeně, my, na rozdíl od Maďarska, Slovenska a možná i více zemí, které stojí na svém odmítavém stanovisku, jsme se rovněž vzdali – jen jsme to udělali hezky po našem.

Ano jsme pro odpor, ale musíme čekat, až jej vrchnost povolí. Pak budeme opět v jeho čele. Do té doby budeme jen psát vlažná prohlášení, že se nám to moc nelíbí. Žádat referendum nebudeme, protože bychom to stejně prohráli, vláda je nepřipustí a my jsme konstruktivní opozice a vstupujeme do politiky až když je jasné, že zvítězíme…

Že je tu osmdesát procent občanů hrubě nespokojených, s velkými neoslovenými obavami, nás nevzrušuje, že se ti občané ohlíží po někom, kdo by se postavil na jejich stranu a žádal, aby jim bylo dovoleno se k otázce vyslovit, aby je vedl, to nás také nezajímá. Nemají šanci a my kvůli nim riskovat nebudeme.
Necháme to těm malým stranám a necháme to Babišovi.

A potom je všechny porazíme ve volbách pevným stanoviskem proti Euru.

Jestli se těch voleb zúčastníme, není totiž jisté, že je vyhrajeme.

ZDROJ: Facebook Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.