frparis
1.11.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepokoje v Paříži: Policie vyklízí tábor příchozích z džungle v Calais

Sdílejte článek:

SMK

Policie se na několika místech v centru Paříže střetla s migranty, kteří po vyklizení tábora v Calais obsadili bulvár v hlavním městě. Při vyklízení nepovoleného stanoviště se někteří migranti s pořádkovými jednotkami střetli, či předváděli hysterické scény. Mnoho z nich se totiž obávalo, že přijde o naději odcestovat do Británie, které se doposud nevzdali.

„Nebudeme nadále tolerovat ilegální tábory,“ řekl Hollande a policie tak zahájila operaci, která má podle prezidenta „stejnou povahu, jako operace při vyklízení tábora v Calais.“ Operace začala v 8 hodin ráno a Afghánci a Eritrejci se střetli s policií, údajně v obavách o svůj majetek, píše DailyMail.
.
Obyvatelé se shodují, že na zásadní převrat je již pozdě. Jedni tvrdí, že žadatele o cestu do Anglie by měla přijmout Anglie. Jiní tvrdí, že jakékoliv vyklízení a stěhování je jen laciné socialistické gesto, které v dlouhodobém výhledu neřeší migrační krizi.
.
Tři tisícovky migrantů, kteří v Calais okupovali tamní dálnici, se po vyklizení ilegální džungle vydali do Paříže, kde za podpory tamních humanistů opětovně obsadili Avenue de Flandre. Migranti uprchli z tábora v Calais ještě předtím, než se do něj vydaly pořádkové jednotky, které jej evakuovaly a tamní, většinou ilegální, obyvatele přestěhovali do jiných míst po celé Francii. Dav tří tisíc z nich se přesunul do hlavní třídy francouzského hlavního města, kde rozložil své stany a ulici okupuje. Je to další komplikace ve francouzském hlavním městě a zároveň to není jediný případ, kdy tento bulvár obsadili migranti.
.
Místní se obávají dvou věcí. Buď bude trvat dlouho, než se podaří ilegály z bulváru podruhé vyhnat, nebo se tito vrátí do Calais, a to i za pomocí neziskových organizací. Od prvního dne na bulváru operuje Adra a nabízí morální podporu a jídlo. Systém Francie nyní velmi ostře kritizuje samotná policie, která s hasiči vyšla do ulic.
.
Oficiální centrum, které zahrnuje i fotbalové hřiště, umožní jeho obyvatelům zůstat až deset týdnů. Během dvou let však pravděpodobně dojde k jeho uzavření. Další centrum pro ženy a děti bude otevřeno na předměstí hlavního města v Ivry-sur-Seine, bude mít kapacitu 350 míst a otevřeno by mělo být kolem přelomu roku.
.
.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč, JIří Fridrich 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 322,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.