PRIDE
15.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepíše se o nich: Gayové a lesby proti konfrontačnímu aktivismu PraguePride

Sdílejte článek:

EVA SVOBODOVÁ

Dění kolem Pride se posunulo od oslavy tolerance a soužití k agresivnímu politickému aktivismu. Je hodně LGBT lidí, kterým se tenhle směr nelíbí. Jejich názory ale nikdo nezveřejňuje.


Pride na svém počátku v roce 2011 měla za motto TOLERANCI, za úkol pozitivně motivovat ke vzájemnému pochopení a soužití z obou stran, vzdělávala a bavila, bylo to fajn. Mnozí si jistě karnevalovou party a program užijí i teď. Ale do oslavy sounáležitosti a dobrých vzájemných vztahů se vtírá čím dál silnější pachuť konfrontace a agresivního politického aktivismu. Na akci se nabalilo spousta víkendových revolucionářů s light verzí třídního boje proti „zlé, diskriminující, heteronormativní“ společnosti. A pochybných levicových politiků a hnutí. Z lehkosti a radosti se stala truc-akce s „bojem“ proti čemukoliv většinovému, jakoby většina byla nepřítelem.

Letos v čele průvodu nesli čtyři vlajky – vlajku LGBT komunity, romskou vlajku, českou vlajku a vlajku Evropské unie. V čele průvodu šli senátor Jiří Dienstbier, Matěj Stropnický, Dominik Feri, Zelení.

Extrém dneška – standard budoucna?

První Pride před šesti lety chtěla být festivalem TOLERANCE. Letošní Pride toleranci odmítá a požaduje RESPEKT.

Část české ultralevice letos na transparentech požadovala „queer komunismus“, mávala u toho Marxem a Engelsem a nezapomněla se samozřejmě maskovat. Jejich mediální mluvčí M. Feryna vyhlašuje válku společnosti:

„Budoucnost je radical queer. Radical queer znamená ZRUŠIT SEXUÁLNÍ A RODOVÉ NORMY, očistit stigmatizované menšiny (včetně např. pedofilní komunity…). Nepřizpůsobit se, měnit společnost. … Chyba není v nás, našich identitách a našich preferencích. Chyba je ve vás a vašich směšných a ponižujících tradicích, jimiž se tak rádi zaštiťujete. My nejsme ti, kdo by se měli přizpůsobit.“

Přátelské soužití nahrazuje konfrontace

Poselstvím akce už není ani tak„soužití v různosti“,jako„boj proti útlaku a homofobii“.V téhle sentenci je všechno: nálepkování, nadřazenost, netolerance, dehonestace lidí s jiným názorem, vylučování, agrese, neochota k diskusi, ochranářství lidí ať o to stojí nebo ne. Jiné názory jako by neměly právo zaznít. A pokud jsou kritické, zaplácne je nálepka “ homofobie“.

Tito aktivisté ale rozhodně nemluví za všechny členy LGBT komunity. Některým vadí nerespektování intimity, někomu fanatický aktivismus, někomu obscénnost a předvádění sexuálních praktik, které nepatří na veřejnost ani v homo, ani v hetero podobě. To vše cítí jako poškození pověsti a za akci v této podobě se stydí.

Další kritický hlas z LGBT komunity přichází od blogera Adama Mikuláška, ve článku „Jsem bisexuál a odmítám LGBT aktivizmus“. 

Hlasy kritiků médiích znějí většinou jen jako ukázka „podívejte, jak jsme vůči těm hloupým homofobním zpátečníkům tolerantní“. Hlasy kritiků z řad LGBT jsou ale nepříjemné, nepohodlné. A buď se neobjeví vůbec, nebo za ně autor schytává příval urážek. Přitom to, o co by mělo jít v první řadě, je právě DIALOG. Nikoli kladení požadavků, vynucování a omezování diskuse na jediný vhodný názor.

Za svou odvahu postavit se proti proudu si zaslouží ocenění a podporu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.