ramadan
15.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Německý ministr vnitra zvažuje zařadit muslimské svátky mezi státní svátky

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Ne, není to hoax, dezinformace ani ruská propaganda. Ale proč jen muslimské a ne třeba židovské svátky? Vždyť židé byli a jsou historicky s německou a evropskou civilizací spjati mnohem více.

Zastánci multikultury mají stále plná ústa nacizmu, holocaustu a koncentráků, pokud jde o nálepkování jejich odpůrců, ale ve skutečnosti to na mě dělá dojem, jako by jim židé byli ukradení, stejně jako lidé všech ostatních náboženství…, tedy kromě islámu. Přitom „multi“ znamená „mnoho“, nikoli „dva“ (německá + muslimská kultura), takže kdyby se to vzalo poctivě, musel by pan Thomas de Maiziere zvážit podobnou myšlenku u všech náboženství (nebo alespoň těch významnějších…) zastoupených v německé společnosti. Ovšem to se neděje.

Takže místo skutečného multikulturalizmu, kterým se „sluníčka“ tak ohánějí, tedy situace, kdy v jedné zemi pospolu a rovnoprávně žije mnoho různých etnických a náboženských skupin, při čemž žádné z nich nejsou privilegované na úkor ostatních, je snaha vytvořit dichotomii „my“ a „oni“. Tedy my, většinová „xenofobní“ společnost, jež se musí kát ze svých staletých „dědičných hříchů“, a oni, tedy muslimové, kteří nejvíc „trpěli pod bělošským jhem“, a proto je potřeba jim maximálně ustupovat a „odškodnit“ je. Ale co potom holocaust? Neměli by Němci ještě mnohem více, když už mají tuhle sebemrskačskou potřebu, podobným způsobem „odškodnit“ zmíněné židy?

Navíc, právě navození situace „my“ a „oni“, tedy nikoli mnoha, ale dvou „konkurenčních“ kultur z pravidla vede k napětí, nevraživosti, v horším případě k nenávisti, násilí a občanské válce.

Opět mě to nutí zopakovat příměr mezi sourozenci. Tedy: vláda = máma a jednotlivé menšiny = její děti. Pak situace v Německu a dalších „multikulti“ zemích mi připadá, jako by islám a muslimové byli v postavení nejmladšího sourozence, pověstného „maminčina mazánka“, který je rozmazlován a protežován na úkor nikoli jen a pouze sourozence nejstaršího (původní obyvatelstvo), ale i na úkor ostatních sourozenců (buddhisté, sikhové, židé/judaisté, taoisté a další…).

A jestli se „multikulturní fronta“ tohle snaží občanům prezentovat jako nějakou „rovnost“ a „nediskriminaci“, tak nutně musí dříve nebo později těžce pohořet, protože časem i malé děti pochopí, že o nějaké rovnosti a spravedlnosti vůči všem různým kulturám a skupinám nemůže být řeč. A následky, které to bude mít, resp. Odpovědnost za ně, padá jednoznačně právě na ty, kteří propagují princip „Někteří jsou si rovnější“ a vydávají ho za „spravedlivou a tolerantní společnost“!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.