11.11.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Německo: Učitel upozornil na rizika sexuálního obtěžování dívek imigranty. Byl označen za xenofoba a rasistu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM 11|11|2015

„Nešířím žádné rasistické názory a tlaku některých politiků neustoupím. Nenechal jsem se zastrašit komunisty, nenechám se zastrašit ani dnes,“ uvedl autor článku a učitel Jürgen Mannke.

Sdružení německých učitelů upozornilo ve svém odborném časopise na riziko, kterému jsou vystaveny dívky a studentky, pokud by „podlehly sexuálnímu dobrodružství s atraktivními muslimskými muži“. Předseda sasko-anhaltského svazu učitelů (PhVSA) Jürgen Mannke a jeho zástupkyně Iris Seltmann-Kuke se totiž podepsali pod úvodní článek s názvem „Uprchlická debata: adaptace a požadavek dodržování základních hodnot“ (celý text v němčině je zde, pokud bude odkaz neaktivní, celý dokument  je zde.)

Sdružení podle vlastních slov reaguje na dotazy rodičů, kteří se obracejí na učitelé s žádostí o informace, jak se mají chovat jejich dívky v současné situaci, kdy je v zemi 800.000 přistěhovalců, zejména muslimů.

Jak německá (např. Zeit ONLINE), tak česká média vytrhla z kontextu některé věty, označila je za xenofobní a protiuprchlické.  Článek prý varuje mladé ženy před sexem s muslimy a jeho autoři se kriticky vyjadřují k nynější uprchlické vlně, jíž označují za ‚imigrantskou invazi‘.“ Mladé ženy by si prý měly dát pozor na sexuální obtěžování v dopravních prostředcích, v supermarketech atd. Autoři „následně upozorňují, že v muslimských zemích ženy nemívají rovnoprávné postavení s muži. V Evropě bychom to měli mít na paměti.“

Stephan Dorgerloh, socialista (SPD) a ministr kultury Saska-Anhaltska pro list Mitteldeutsche Zeitung poznamenal, že učitelský svaz šíří fámy a polopravdy. Podle zemské předsedkyně Die Linke Birke Bullové článek dokonce balancuje na hraně štvaní jedné skupiny lidí proti druhé. Mannke však kritiku odmítá.

20151108125350_divky

V článku ale uvádějí autoři něco jiného: (volný překlad)

„Přistěhovaleckou invazi vnímají mnozí občané s velmi smíšenými pocity. Není pochyb o tom, že je naší humánní povinnost pomoci lidem, kteří se díky válce a politickým perzekucím ocitli v existenční tísni.  Ale je nesmírně obtížné odlišit tyto uprchlíky od čistě ekonomických migrantů nebo dokonce od přistěhovalců s kriminálními motivy, kteří příchází do naší země. Není možné přehlížet skutečnost, že mezi žadateli o azyl je mnoho mladých, silných a povětšině muslimských mužů.

…Určitě potřebujeme zejména mladé a vzdělané lidi, kteří se budou ochotni integrovat do naší společnosti a zajistí do budoucnosti náš sociální systém….Řada mužů přichází sama, bez rodin nebo manželek a ne vždy s poctivými úmysly. Je faktem, že ženy v muslimským zemích nemají rovnoprávné postavení s muži. Je přirozené, že muži mají sexuální potřeby a vzhledem k jejich povědomí některých z nich o úloze žen ve společnosti, mohou nastat v naší společnosti problémy. Jejich rozdílné názory na vnímání ženy mohou být příčinou sexuálního obtěžování žen, především nezletilých, v každodenním životě zejména na veřejných místech, v dopravních prostředcích nebo supermarketech. Matky těchto dívek by měly zvážit tato rizika.

My pedagogové čelíme otázkám rodičů:  Jak máme naše dvanáctileté dívky upozornit na riziko povrchních sexuálních dobrodružství s často atraktivními muslimskými muži? V deníku „Die Welt“ ze 6. září 2015 píše výstižně Clemens Wergin: „Muslimští přistěhovalci se v Evropě od 90. let snaží o re-islamizaci společnosti a jejich zvyšující se neochota integrovat se do evropské společnosti  může být příčinou bezpečnostních problémů.“

Ano, přistěhovalce potřebujeme, ale musí být konečně přijat správný imigrační zákon, který by pomohl řešit tento problém. Vzorem nám může být například USA nebo Austrálie. Není možné připustit požadavek muslimských rodin, aby se na školách vyučovalo podle jejich hodnot a jejich konceptů. A navíc, v sociálně znevýhodněných školách s extrémně vysokým počtem ne-německých studentů jsou učitelé dokonce uráženi a ponižováni.  Musíme dát jednoznačně najevo, aby bylo všem jasné, že ti, kteří k nám přicházejí, se musí přizpůsobit našim základním hodnotám, a ne naopak. My učitelé můžeme být  hodně nápomocni s výukou německého jazyka, která zlepšuje integraci uprchlíků.

Poučme se z chyb v minulosti – zejména během první imigrační vlny koncem padesátých a na počátku šedesátých let. Tehdy do Německa přišla nevzdělaná pracovní síla, která dodnes žije v jakési „paralelní“ společnosti a doposud se tito přistěhovalci neintegrovali. To se nesmí opakovat. Jsme za to odpovědni my všichni a nepomůže nám černobílé vidění světa. 

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.