4.12.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Německo: Muslimští rodiče odsouzeni na doživotí za vraždu ze cti

Sdílejte článek:

LADISLAV VRABEL 04|12|2015

Muslimská matka a muslimský otec byli odsouzeni na doživotí za vraždu ze cti své dcery. Devatenáctiletá Lareeb Khan byla uškrcena ve své ložnici v noci svým dvaapadesátiletým otcem Azadullahem, zatímco činu přihlížela její dvaačtyřicetiletá matka Shaiza.

Rodiče svou dceru zavraždili, protože měla nemanželský sex se svým třiadvacetiletým přítelem Raheelem, který navíc nebyl odsouhlasen rodinou. Tím muslimskou rodinu dcera Lareeb podle rodičů zostudila. 

Rodiče po vraždě mrtvé tělo své dcery oblékly do zubařského oděvu, položili na invalidní vozík, který používá Lareebina babička a odvezli do automobilu před domem. Mrtvou dceru odvezli na pobřeží nedaleké řeky a vhodili ji do ní.

8e9b9287457afd9fe87cdfe15b1d8273_w670

Matka u soudu řekla, že dceři nemohla pomoci, protože se bála manžela, ale soudce Volker Wagner prohlásil, že mohla zasáhnout, zatímco její muž dceru škrtil. Právník obviněné navrhoval, aby byla souzena pouze za pomoc při likvidaci mrtvého těla a podotýkal, že by soud měl vzít v potaz „kulturní rozdíly“.

Soudce Wagner prohlásil, že je jednoznačně vinna z vraždy své dcery. Na její obranu měla dle výpovědí zhruba pět minut. Otec svou dceru trochu škrtil a trochu dusil dlaní, kterou jí dával přes ústa, aby nemohla křičet.

K rozdílným kulturám uvedl: „Žila jste ve dvou rozlišných kulturách. To není případ, kdy by vám bylo zabraňováno, abyste žila ve své kultuře. Musíte se ovšem také srovnat s našimi hodnotami.“ Soudce doplnil, že pokud bylo jednání dcery v rozporu s jejich kulturou, mohli dceru vyhostit z domu, nikoliv ji zavraždit.

Mimo soud otec prohlásil, že přijímá veškerou vinu za vraždu dcery a kdyby mohl situaci vrátit zpět, udělal by to.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 772,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.