euro-fotbaltour-717x276
28.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Německá tajná služba varuje: Islámisté zaútočí na fotbalovém mistrovství Evropy

Sdílejte článek:

SM 28|05|2016

Podle tajných služeb teroristický útok signalizuje řada indikátorů. Šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), který v Německu vykonává funkci kontrarozvědky, Hans-Georg Maassen uvedl, že teroristé zaútočí na EURO 2016. Současně upozornil, že tajné služby sice nemají žádné konkrétní důkazy, ale vše nasvědčuje tomu, že IS plánuje bombové útoky. 

Podle Maassena je v hledáčku islámských teroristů právě EURO, které začíná 10. června a potrvá po dobu jednoho měsíce na deseti stadionech po celé zemi. „Víme o tom, že islámisté chtějí na Euru zaútočit stejně jako nedávno ve Francii či Bruselu,“ uvedl pro deník Rheinische Post a odkazuje i na varování Al-Kájdy nebo syrské fronty an-Nusrá. 

Podle ředitele francouzské tajné služby DGSI Patricka Calvara se Francie musí přichystat na „kampaň teroristických útoků“ – zejména na výbušniny nastražené v místech, kde se scházejí davy lidí. A na šampionátu se očekává účast asi 2,5 milionu diváků, kteří navštíví 51 fotbalových zápasů a navíc ve velkých městech budou sledovat zápasy na velkoplošných obrazovkách desetitisíce lidí. 

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve uvedl: „Tak jedinečná událost za tak výjimečných okolností vyžaduje zvláštní bezpečnostní opatření. Z Eura chceme udělat velký svátek. Nulová bezpečnost znamená stoprocentní riziko, ale stoprocentní bezpečnost neznamená nulové riziko.“

Svým prohlášením reagoval na test, který měl minulou sobotu ukázat, jak „neprodyšné“ francouzské stadiony jsou. A zkouška nedopadlo zrovna dobře. Na zápas Paris St. Germain s Olympique Marseille fanoušci bez větších problémů propašovali do ochozů stadionu Stade de France dýmovnice, světlice a další nebezpečné předměty.

V tom nepomohla ani opatření UEFA po listopadových útocích. Kolem slavného stadionu vyrostla téměř čtyřkilometrová zeď, kterou diváci projdou jen přes čtyři kontrolní stanoviště. Před zápasem PSG s Marseille ale vznikly velké fronty a na některých místech procházeli diváci na stadion, aniž by prošly přes bezpečnostní rámy.

ZDROJ: businessinsider.com, securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,73 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.