too-young-to-wed005
16.8.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Němci bijí na poplach: Zaznamenali více než 1000 dětských sňatků uzavřených v Německu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HS

Německé autority zaznamenaly prudký nárůst dětských sňatků poté, co více a více dívek přestalo chodit do školy. Ministr spravedlnosti Heiko Maas ohlásil „drastická čísla“, kterými se bude třeba zabývat.

Dívky jsou vdané povětšinou za postarší muže a tento trend má být spojen s novou vlnou přistěhovalců, kteří vstoupili do země za posledních 18 měsíců. Německo mělo zaznamenat údajně více než 1000 dětských sňatků, ale portál N24.de přináší, že počet nezaznamenaných případů může toto číslo navýšit až dvojnásobně.

Jak přináší deník Breitbart, ministr Maas plánuje v tomto ohledu zřídit novou pracovní skupinu, která se začne dětskými manželstvími zabývat 5. září tohoto roku. Lídr strany SPD Thomas Oppermann tvrdí, že ochrana dětí je absolutní prioritou, a ta se musí týkat i nezletilých, kteří pocházejí z řad migrantů. „Nucené sňatky se v Německu trestají, a tak by to mělo být i nadále“, řekl Oppermann. „Nikdo a obzvláště dítě, by nemělo být nuceny do manželství.“

Jak dále informuje článek, sňatky jsou často předem dohodnuté. Oppermann si všímá, že dětské sňatky častokrát končí těhotenstvím dívky v raném věku, a to následně opouští školu. „Mladí uprchlíci musí být informováni o jejich právech v Německu,“ míní Oppermann.

Vládní představitelé údajně zvažují změnu zákona, která by neakceptovala sňatky dětí, které byly uzavřeny v jiné zemi před příchodem migrantů do Německa. V červnu totiž německý soudce rozhodl, že manželství 14-leté Syrčanky s jejím 20-letým bratrancem je platné, i přes německé zákony. Vyšší regionální soud v bavorském Bambergu zase rozhodl, že další případ takového manželství musí být uznán, protože svatba se již uskutečnila, a v rodné Sýrii byla považována za legální, přičemž probíhala v souladu se sunnitským manželským obřadem. „Tyto sňatky byly v Německu uznány, přičemž porušují naše práva,“ říká Armin Schuster, mluvčí výboru ministerstva vnitra.

Důsledky, které v této souvislosti připadají v úvahu, jsou 5 let vězení, a to i pro manželství, které byly uzavřeny soukromě, v rámci náboženských, kulturních či společenských obřadů.

Ještě v únoru tohoto roku portál Breitbart informoval, že do Norska přišly desítky dětských nevěst, přičemž nejmladší manželka měla jen 11 let. Tento problém zaznamenali i v Nizozemsku poté, co jim z uprchlického zařízení uprchla 14-letá dívka v 9. měsíci těhotenství s její 24-letým manželem.

Kromě toho, Turecko v současnosti zvažuje snížit hranici pro pohlavní styk na věk 12 let.

ZDROJ: breitbart.de, hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
100 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.