20.11.2013
Kategorie: Společnost

Největším neštěstím Miloše Zemana, je on sám

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 20|11|2013

„Rum je v poli nezbytnou věcí v jakékoliv roční době, stejně jako víno. Působí, abych tak řekl, dobrou náladu. Za půl esšálku vína a čtvrt litru rumu budou se vám lidi prát s každým.“ Účetní šikovatel Vaněk; Jaroslav Hašek, Dobrý voják Švejk

 

 

Prezidentské angažmá pana Miloše Zemana, se mi začíná jevit jako jedno velké Ein kessel buntes. Jeden veselý výstup střídá druhý a na občana se z Hradu počíná valit nepřetržitá řeka zábavy, produkovaná jak jím samotným, tak jeho poskoky a lékařským konziliem včetně.

 

Což je vždy příznakem posledního stádia moci, úplně stejně jako tomu bylo v dobách předlistopadových s Miloušem Jakešem a režimem, který představoval.

 

Nechápu, jak v něm někdo mohl a může spatřovat potencionálního diktátora a nebezpečného pučistu, když se jedná o pána, který je evidentně již zcela neškodný a nachází se někde daleko od nás, ve světě svých přeludů.

 

On za to nemůže, oni ho prostě jenom vezmou, naloží do limuzíny a přivezou.

 

Tam pana prezidenta počastují buď lahví samohonky, jako na sovětském velvyslanectví v dopoledních hodinách, předcházejících jeho následnému nesmrtelnému provazochodeckému výkonu nad říšskou korunou a ostatními insigniemi království českého, nebo ještě něčím ostřejším a on poté zcela v intencích diagnózy štábního šikovatele, počne pronášet své repliky jako Felix Holzmann.

 

Jak jinak nazvat návštěvu vinopalny, kterou vlastní, před výkonem trestu v káznici uprchlý Vladislav Jarošek, svého času předák jedné z buněk obskurní sekty financované Lukoilem, vydávané za politickou stranu, která ve svém názvu nese jméno otce zakladatele, což by se dalo i v tomto kontextu nazvat nomen omen.

 

Nabubřelé tirády, které tehdy podmalovány troubením lesních rohů myslivecké družiny vycházely z úst pyšného otce na adresu jeho dítka, v nichž bylo možno zaslechnout slova o poctivém podnikateli, který ke štěstí a rozlehlé haciendě přišel, tak lze přičítat snad pouze tomu, že se pan prezident omylem napil Nemrzolu, namísto slivovice Zemanovka, kterou pachatel rozsáhlého daňového úniku, skrývající se nyní před spravedlností ráčil pálit, nepochybně pouze k účelu boje za práva občanů.

 

 

Vrchol onoho mutěnického estrádního představení a blahoslavení, lze zajisté spatřovat v závěrečném prokletí všech tunelářů, kdy jim pan prezident, jako správný revolucionář popřál smrt, aniž by tušil, že právě spáchal svoji osobnostní, politickou i hodnotovou sebevraždu, protože je to totéž, jakoby nechal vytrubovat halali, ku slávě Babinského, nebo nějakého jiného lotra mexického.

 

O Leninovi řekl Winston Churchill, že jeho neštěstím bylo, že se narodil a že zemřel, čímž narážel na fakt toho, že poté co připravil o život miliony lidí a odebral se do věčných lovišť, jej vycpali a do dnešního dne vystavují, jako medvěda na Konopišti.

 

O panu prezidentovi bych řekl, že jeho neštěstím je, že vůbec vešel do politiky a že do téže řeky vstoupil podruhé.

 

Umění odejít, je umění z největších.

 

Umění vejít, není o nic menší.

 

Možná právě toto, je příčinou toho, že uvnitř moci, se nacházejí ti, kdož tam vstoupili.

 

Pane prezidente České republiky, odejděte.

 

Jestli jste dříve mohl být považován za krále, pak dnes, již jen za šaška.

 

Jestli jste dříve mohl být považován za postavu, pak dnes, již jen za postavičku.

 

Jestli jste dříve mohl být považován za politika, pak dnes, již jen za ztělesnění jejího úpadku.

 

Jediné čím ještě můžete této zemi prospět, je vaše abdikace.

 

K tomu vám dopomáhej Bůh.

 

 

Miroslav Václavek,  Šumperk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.