eet-beer2
24.7.2017
Kategorie: Ekonomika

Negativní dopady EET aneb jak Babiš narovnal podnikatelské prostředí

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Jistě jste také zaznamenali, že některé firmy, prodávající kasy a software pro EET, končí. Boom opadl, konec kšeftu. Jenomže, jak už to bývá, nic není samo o sobě.

Zánik firmy, která kasu dodala, totiž znamená, že podnikatelé nebudou mít možnost požadovat od nich servis a údržbu software, který si zakoupili a nechali nainstalovat. Budou muset koupit jiný software a také ho nechat nově nainstalovat.

Pro velké firmy to není problém, mají vlastní IT zaměstnance, kteří jim systém spravují. Ale pro malé a střední podnikatele, kteří počítají s každou tisícikorunou, to už problém může být.

Andrej Babiš tvrdil, že zavedením EET se nic nezmění, zlepší se jen výběr daní a narovnají se podmínky v podnikání. Jak taková změna / nezměna vypadá v praxi, se mohou v poslední době přesvědčit zákazníci restaurací.

Zdražení jídla v restauracích, které potvrzují nejnovější údaje Českého statistického úřadu, odstartovalo totiž právě zavedení elektronické evidence tržeb. Zdražily i suroviny. Stalo se přesně to, před čím kritici zavedení EET varovali. Zdražování, likvidace malých a středních živností.

Negativní dopady zavedení EET pociťují tak nejen podnikatelé, ale v konečném důsledku my všichni.

Svého času si malí a střední podnikatelé museli pořídit za docela dost peněz elektronické pokladny, odpovídající software a připojení k internetu. Když se s tím se zaťatými zuby vypořádali, přicházejí další pohromy.

Andrej Babiš se kdysi pohrdavě vyjádřil, že když někdo nedokáže vydělat víc než deset tisíc měsíčně, tak ať raději s podnikáním skončí. Pochybuji ale, že venkovské hospody a malé krámky na návsi vydělávají měsíčně víc. Ti všichni podle Babiše patří na pracovní úřad?

Podnikatelé, kteří jakž takž přežili a udrželi si své živnosti, ve kterých jejich hosté nesmějí odnedávna kouřit, jinak se vystavují citelným pokutám, se tak ocitají před další „hamletovskou otázkou.“ Být či nebýt? Investovat do EET další peníze nebo to raději zabalit a skončit?

Všude kolem číhají kontroloři, kteří nám mohou kdykoliv lézt do domů, a zjišťovat čím topím, zda v hospodě nekouřím, jestli chovám jen králíky a nutrie a ne lišky nebo norky, zda není při tancovačce příliš velký hluk, a zda jsem vyplnil správně ten či onen formulář.

Velkých firem a koncernů se to přirozeně netýká. Těm EET zvolna likviduje konkurenci.

Tak vypadá narovnávání podnikatelského prostředí po „babišovsku.“

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.