15.9.2014
Kategorie: Politika

Nefungující stát

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 15|09|2014

Sociální inženýři nám ze všech sil nutí dobro a šťastnou budoucnost, jistoty i prosperitu, zdravotnictví zadarmo, školství zadarmo, dotace, pobídky, bojují s nezaměstnaností, s korupcí a stále slibují, že bude líp. Jednou. Až jim odevzdáme všechny volební hlasy, až je necháme posadit do všech erárních trafik jejich nejlepší lidi, až budou mít nad námi absolutní moc.

 

 

Asi jsem dobře nepochopil jejich snahu, asi se neumím na věci podívat správně růžovými brýlemi, ale poněkud mi připadá, že jejich snaha přináší pravý opak slibovaného. Jejich fantasmagorické plány ovládání společnosti, které silně připomínají řádění komunistů neblahé paměti, se prolínají programy i činy všech parlamentních politických stran ČR, bohužel však i většiny partají zastoupených v EP a stahují společnost na samé dno slušné sebevědomé existence.

 

Páteř společnosti, která by měla být tvořena prosperující střední třídou, plnou životního i finančního elánu, ve své podstatě neexistuje. Byla nahrazena stádem mafiánskou mocí drezůrovaných vystresovaných jatečních kusů, jejichž největší starostí je jak přežít další měsíc bez návštěvy exekutora. I přes to, že většinou poctivě pracují, snaží se dodržovat i ty nejnesmyslnější zákony a slušně a poctivě žít, systém jim nedovoluje více než zaplatit jídlo, přístřešek či potřeby dětí. Když se jim podaří poplatit všechny složenky, jsou šťastní. Jejich práce, hodnoty, které vytvářejí, nevedou k životní pohodě, ekonomickému rozvoji či finanční nezávislosti, ale veškeré úsilí musí věnovat holému přežití. V Evropě 21. století. Kde jsme? Kam jsme to dopracovali budováním sociálního státu? Zpět do otroctví?

 

Stát ve své dnešní podobě je ničitelem všeho potřebného pro racionální vývoj společnosti. Dospěli jsme do stádia, kdy na jedné straně produkuje již jen politické prostituty a jejich pasáky se suitou závislých erárních parazitů a na straně druhé daňové nevolníky, které však ještě navíc postupně likviduje.  Socialisticko – populistická past se pomalu zaklapává, zdroje docházejí a neodvratný krach se blíží.

 

 

Za pár let se budeme možná chytat za hlavu. Jak jsme mohli dopustit, že se lidé, kteří byli tvůrci reálných hodnot, stali ve své zemi občany druhé kategorie a na privilegovaná společenská místa s rozhodujícím vlivem byli připuštěni psychopatičtí zkorumpovaní zloději, kterým jen stačilo mávat „mrkví před pochodujícím zástupem oslů“? Kteří přes Potěmkinovy vesnice, budované pomocí drakonického okrádání vlastního obyvatelstva, dokázali zničit veškerý společenský potenciál, morálku i hrdost a čest jednotlivců.

 

 Jak vysvětlíme našim dětem, že jsme se museli multikulturně obohacovat někým, kdo nás z duše nenávidí, jak jsme museli pod hrozbou kriminálu platit někoho, kdo si loupež a zlodějinu zlegalizoval zákonem, jak jsme mohli dopustit dovolávat se spravedlnosti u někoho, kdo za peníze prodá i duši vlastní matky, jak jsme si mohli nechat líbit toto veškeré ponižování, ač se nám jeho strůjci smáli do obličeje a my se nezvedli a nepověsili je na nejbližší pouliční lampě?

 

Je nám dnes, bohužel, umožněno pouze jediné. Z těchto pocitů bezradnosti a nepochopení volební drtivou většinou se ještě celkem svobodně vypsat. Čím více se však bude systém hroutit, tím těžší zřejmě bude i tato možnost. Jisté indicie pocítila i naše redakce Pravého prostoru, kde se snažíme reálně společenské lapsusy popisovat. Některým „nadlidem“  začíná vadit už i jen to. Jak asi zafunguje náš všeobjímající stát v tomto případě?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.