islam
17.4.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Nedovolit islámu se u nás rozpínat

Sdílejte článek:

ALEŠ BOHÁČ

Přistěhovalci nejsou jen vyznavači islámu, ale strach mám jen z nich. Že bychom zavřeli hranice asi nepřichází v úvahu, takže se s nimi musíme naučit žít. Nebo … oni s námi?

Tak maďarský ústavní soud zrušil rozhodnutí obce Ásotthalom zakazující stavby mešit, minaretů, nošení muslimských burek, čádorů a činnost muezzinů. Zmíněné nařízení podle ústavního soudu prý porušuje ústavou zaručenou svobodu slova a náboženského vyznání. „Cílem usnesení bylo, aby případní přistěhovalci do obce akceptovali naše tradice, které vznikaly po staletí,“ uvedl starosta obce Toroczkai.

Určitě se nelze zlobit na ústavní soud. Jeho činnost je daná – zkoumá, zda nařízení a zákony odpovídají ústavě. Náš ústavní soud by jednal stejně a stejně by pravděpodobně i rozhodl. To vše na základě článku 15 Listiny základních práv a svobod.

Problém není v ústavním soudu, a problém není ani v zákonech, které říkají, že každý má svobodu vyznání.

Zákony by jistě šly změnit a jedno náboženství omezit nebo zakázat, ale to není moderní a lidské řešení. A ani snadné.

Mnohem snazší je něco jiného. Pečlivě kontrolovat počet přistěhovalců a držet ho na velmi nízkých číslech, speciálně těch hlásících se k islámu. A pak už stačí jen když budeme mít odvahu požadovat a sílu si vynutit jednoduchá pravidla, která pocházejí z Austrálie:

  1. Přizpůsobte se našemu stylu života.
  2. Naučte se náš jazyk.
  3. Náš stát a společenství je založeno na křesťanských principech. Pokud vás Bůh obtěžuje, odejděte.
  4. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás. Pokud jste nešťastní, tak raději odejděte do země, která je založena na vašich principech života a vaší víře.
  5. Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života, dostali jste veškerou příležitost k tomu, abyste toho všechno mohli užívat. Ale jakmile byste si chtěli začít stěžovat, naříkat a remcat, odejděte.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2017: *****

Jakub Malinovský 55,55 Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladimír Havlíček 2000,- Kč, Mariana Prokešová 111,00 Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Evženie Bláhová 200,- Kč, Jiří Hejnal 300,- Kč, Milena Radonová 300,- Kč, Vladislav Vydra 500,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Margita Ščevlíková 200,- Kč, Růžena Valdesová 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vít Fortelka 1111,- Kč, Petr Měkyna 100,- Kč, Tomáš Foldyna 768,12 Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Jiří Fridrich 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 995,67 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.