anoeet
12.12.2015
Kategorie: Politika

Nechte nás makat! … ?

Sdílejte článek:

RED/SOU 12|12|2015

Nezdržuj Kalousku, Stop obstrukcím, Nechte nás makat. S takovými hesly na tričkách přišli poslanci hnutí ANO na páteční mimořádné jednání k elektronické evidenci tržeb, o které například právě Miroslav Kalousek prohlásil, že jde o mnohamiliardový balkánský supertunel, díky kterému by ministr financí Andrej Babiš (ANO) získal „nekonečný“ přehled o citlivých datech živnostníků a žádné příjmy by to nepřineslo.

„Pohlédneme-li do dat Eurostatu, tak zjistíme, že díky této balkánské novince Chorvatsko nevybralo jednu jedinou kunu navíc. Ale zato zjistíme, že skončilo 37 tisíc živností,“ dodal Kalousek.

Na hlasování nakonec díky postupu opozice nedošlo, poslanci se k projednávání vrátí až příští pátek. To je asi nejdůležitější zpráva ze včerejšího  závěrečného projednávání zákona. Vládní priorita tak stále nemá v dolní komoře zelenou, navíc ji nic dobrého nečeká ani v Senátu. Kdy by teoreticky mohl začít zákon platit, to teď nikdo neví…

Druhou dnešní zprávou je, že schůze se změnila v cirkus. A to nikoliv kvůli obstrukcím opozice, ale přístupu poslanců hnutí Andreje Babiše. Ti dorazili do Sněmovny v tričkách s různými nápisy, z nichž jeden zněl: NECHTE NÁS MAKAT.

Tvrdili, že opozice jim brání v práci, což daňové poplatníky stojí velké peníze. Jenže pokud je skutečně necháme „pracovat“ bude to pro nás pro všechny ještě dražší… V tomto případě tak platí spíše to, že kdo nic nedělá, nic nepokazí. A aby toho dnešního cirkusu nebylo málo, ministr Andrej Babiš si během schůze hrál s pokladničkou pro děti…

Dalších okolností této parlamentní frašky si pak ještě všímá ve svém komentáři Jan SychraSlizký Babišův funkcionář se nás snaží přesvědčit, že by se šéfovy nápady měly realizovat rychleji a bez zbytečných keců kolem:

telic

Tedy ne že by to z toho spolku fašistů a korporativistů vypadlo poprvé, že. A ani naposled. Dnes třeba taky chtějí „makat“ a k čertu s něčím tak otravným, jako je opozice.

V parlamentu se přijímají zákony. To není žádná sranda, protože když se přijme zákon, tak vás může druhý den policie pokutovat nebo rovnou sebrat za něco, co bylo ještě včera legální a ještě předevčírem s tím nikdo neměl sebemenší problém. Nebo aspoň musíte povinně dělat něco tak užitečného a rozumného, že by vás to dobrovolně nikdy ani nenapadlo. Přijmout zákon (tedy lidem něco nařizovat nebo zakazovat) by měla být tak výjimečná situace, která samozřejmě zasluhuje, aby se o ní klidně měsíce „žvanilo“, protože je tak aspoň naděje, že se předem přijde na nějaký možný průšvih.

Ostatně, není zákon – není problém. Za naprostou většinu problémů ve veřejném sektoru může nějaký zákon, ať už nějaký jeho nedostatek nebo samotná jeho existence. Přesto všude kolem sebe neustále slyším, jak potřebujeme další a další zákony, které budou „řešit“ to a ono. Nedokážu si představit problém, který by byl jednoduše řešitelný zákonem, dokážu si ovšem představit – a vidím – spoustu problémů, které právě kvůli zákonům řešitelné nejsou.

Chápu, že pro Babiše a podobné je žádoucí chrlit zákony jako na běžícím pásu, „makat“ a „nežvanit“ a upevňovat si tak moc. Co je tragické, že o tom přesvědčil i značnou část lidí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.