anoeet
12.12.2015
Kategorie: Politika

Nechte nás makat! … ?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED/SOU 12|12|2015

Nezdržuj Kalousku, Stop obstrukcím, Nechte nás makat. S takovými hesly na tričkách přišli poslanci hnutí ANO na páteční mimořádné jednání k elektronické evidenci tržeb, o které například právě Miroslav Kalousek prohlásil, že jde o mnohamiliardový balkánský supertunel, díky kterému by ministr financí Andrej Babiš (ANO) získal „nekonečný“ přehled o citlivých datech živnostníků a žádné příjmy by to nepřineslo.

„Pohlédneme-li do dat Eurostatu, tak zjistíme, že díky této balkánské novince Chorvatsko nevybralo jednu jedinou kunu navíc. Ale zato zjistíme, že skončilo 37 tisíc živností,“ dodal Kalousek.

Na hlasování nakonec díky postupu opozice nedošlo, poslanci se k projednávání vrátí až příští pátek. To je asi nejdůležitější zpráva ze včerejšího  závěrečného projednávání zákona. Vládní priorita tak stále nemá v dolní komoře zelenou, navíc ji nic dobrého nečeká ani v Senátu. Kdy by teoreticky mohl začít zákon platit, to teď nikdo neví…

Druhou dnešní zprávou je, že schůze se změnila v cirkus. A to nikoliv kvůli obstrukcím opozice, ale přístupu poslanců hnutí Andreje Babiše. Ti dorazili do Sněmovny v tričkách s různými nápisy, z nichž jeden zněl: NECHTE NÁS MAKAT.

Tvrdili, že opozice jim brání v práci, což daňové poplatníky stojí velké peníze. Jenže pokud je skutečně necháme „pracovat“ bude to pro nás pro všechny ještě dražší… V tomto případě tak platí spíše to, že kdo nic nedělá, nic nepokazí. A aby toho dnešního cirkusu nebylo málo, ministr Andrej Babiš si během schůze hrál s pokladničkou pro děti…

Dalších okolností této parlamentní frašky si pak ještě všímá ve svém komentáři Jan SychraSlizký Babišův funkcionář se nás snaží přesvědčit, že by se šéfovy nápady měly realizovat rychleji a bez zbytečných keců kolem:

telic

Tedy ne že by to z toho spolku fašistů a korporativistů vypadlo poprvé, že. A ani naposled. Dnes třeba taky chtějí „makat“ a k čertu s něčím tak otravným, jako je opozice.

V parlamentu se přijímají zákony. To není žádná sranda, protože když se přijme zákon, tak vás může druhý den policie pokutovat nebo rovnou sebrat za něco, co bylo ještě včera legální a ještě předevčírem s tím nikdo neměl sebemenší problém. Nebo aspoň musíte povinně dělat něco tak užitečného a rozumného, že by vás to dobrovolně nikdy ani nenapadlo. Přijmout zákon (tedy lidem něco nařizovat nebo zakazovat) by měla být tak výjimečná situace, která samozřejmě zasluhuje, aby se o ní klidně měsíce „žvanilo“, protože je tak aspoň naděje, že se předem přijde na nějaký možný průšvih.

Ostatně, není zákon – není problém. Za naprostou většinu problémů ve veřejném sektoru může nějaký zákon, ať už nějaký jeho nedostatek nebo samotná jeho existence. Přesto všude kolem sebe neustále slyším, jak potřebujeme další a další zákony, které budou „řešit“ to a ono. Nedokážu si představit problém, který by byl jednoduše řešitelný zákonem, dokážu si ovšem představit – a vidím – spoustu problémů, které právě kvůli zákonům řešitelné nejsou.

Chápu, že pro Babiše a podobné je žádoucí chrlit zákony jako na běžícím pásu, „makat“ a „nežvanit“ a upevňovat si tak moc. Co je tragické, že o tom přesvědčil i značnou část lidí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.