maxresdefault
30.8.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Nechceš být znásilněná? Tak to musíš říct, tvrdí Německo i Švédsko

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ

Po švédských náramcích s „Nedotýkej se mne“ přišli Němci s podobnou kravinou. Holkám v bazénu se radí mít dočasné tetování, říkající „Ne“. Tohle je prosím pěkně reakce na několikanásobný nárůst sexuálních útoků v těch zemích.

Už vprostřed léta ve Švédsku přišli s plastovými náramky pro mladé Švédky. Ty náramky s bezelstnou naivitou a nápisem „Nedotýkej se mě“ radí nosit přímo švédská policie a má to být vzkaz očividně v souvislosti s obrovským nárůstem kriminálních a hlavně sexuálních útoků ze stran migrantů.

Šéf policie Dan Eliasson měl novinářům říct: “Především doufáme, že to přiměje chlapce zamyslet se. Hodně z nich, jak se dá, si neuvědomuje, že jde o zločin.” 

Teď přišli v německém státě Baden-Württemberg s naprostou bombou. Čelí tu několikanásobnému zvýšení útoků v bazénech a veřejných koupalištích, které mají často na svědomí “muži ne-německého vzhledu”. Někde reagovali jednoduchým zákazem vstupu pro žadatele o azyl, jinde na to šli podobně kreativně jako onehdá ve Švédsku. Děvčata mají nosit dočasná tetování s okřídleným nápisem NE. Tím prý dávají najevo, že si nepřejí být obtěžovány. 

Myslím, že jasněji už to Švédové a Němci těm holkám říct nemohly. Pokud budou obtěžovány či přímo znásilněny, můžou si za to samy. Nedaly dopředu najevo, že by o fous radši, kdyby znásilněné nebyly. Na druhou stranu chci vidět, jak některá ta Švédka či Němka bude tak hloupá, aby takříkajíc po onom multikulturním obohacení nechápavě vrtěla hlavou se slovy “vždyť jsem přece měla náramek/tetování”.

Kdyby po výrazném zvýšení krádeží třeba aut policie přišla se samolepkou, co si má chudák řidič přilípnout na auto se slovy “Prosím, nekraď mne”, neumím si představit ten kravál, co by přišel.

Do samoobsluh na zboží přidejte nápisy “Nejez mne, pokud jsi nezaplatil”. Obchodní řetězce budou jistě svolné vzít vinu na sebe za to, co nebude příslušně omarkované a někdo si to vezme z regálu.

Na dveře baráků a bytů, ideálně místo zámků, si dejte “Zloději, drž se dál”. Jakto, že na to už dřív nikdo nepřišel. Víte, kolik by se ušetřilo na zámky, mříže, o alarmech ani nemluvě.

A myslím, že celý úřad finančních kontrol plátců daní by se mohl zrušit a být nahrazen razítkem na příslušný formulář s nápisem “Plať daně, tvůj stát tě za to bude milovat.” Přece si všichni dohromady věříme, že to myslíme především dobře.

Jednak mi celý ten nápad přijde nedotažený. Statistiky jasně říkají, že by bylo vhodné vyrábět šikovné švédské náramky a německá tetování i pro dospívající chlapce, že.

Druhak tímto stigmatizováním souhlasíme s premisou, že je to žena, kdo je vinná za to, že ji někdo znásilní. Není patřičně oblečena a zahalena. Není v doprovodu svého pána, tedy mužského příbuzného nebo manžela. Případně může doufat, že její zprznitel nebude negramotný a bude ochotný při svém vzrušení věnovat chvilku čtení na jejím náramku nebo přímo na jejím těle. A ještě taky, když už si rozdváděný týpek ono švédské či německé ne přečte a pochopí ho, přijde mi fest optimistické předpokládat, že ho to bude sebeméně dojímaat.

Za třetí chci ještě dodat, že kultury, kde chlapi berou jako fakt, že jim znásilňují dcery, manželky, sestry, matky a kde akt násilí, ponížení a pohrdání nedokáží vidět jako realitu, by si měli nechat trvale tetovat na čelo: “Nic jiného si nezasloužíme.”

jitka-prikrylova73381499_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.