kurz
20.10.2017
Kategorie: Historie

Nebýt Rakouska tak si ho musíme vytvořit

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Řekl Palacký, a dnes by horoval pro V4 a možná V5. Střední Evropa nemůže být rozkouskovaná, nebo nás sousedé sežerou. Rakousko tu bejvávalo jako hráz proti islámu ale i proti německé roztahovačnosti. Ta doba už tu je zase. Není divu že německá média se mohou zjančit z výsledku rakouských voleb.

Kritikou vítězů rakouských voleb německá média nešetří, inu protivník je vždycky svině, a kdo neskáče podle Merkelové je xenofob a nácek. Češi ukážou u nastávajících voleb co jsou zač. Zase je tu ta doba kdy se hraje vabank o naší budoucnost.

Střední Evropa se musí spojit, jinak nás EU – čti Německo, protože po Brexitu prostě Německo v EU vládne – z nás udělá podobčany EU. I když se EU nerozpadne, a i to se může stát, tak přece je dobře když se opravdu V4, ještě lépe V5 spojí v jeden blok, to už se to pak v Bruselu lépe bouchne do stolu. Jak to řekl Palacký, který měl tím Rakouskem na mysli spolek ve středu Evropy místo osamocených malých států, něco jako kdyby se třeba Itálie se nespojila od Sicílie až po Alpy, a stále se mezi sebou rafali, tak by je sousedi časem také roznesli na kopytech. I Němci se rozhodli ustanovit jednu zem místo malých germánských zemiček. Teď je Němců nějak moc, k velké radosti všech jejich sousedů. A tak si sousedi budou muset poradit sami. V4, možná V5 je dnes potřeba, ať už se EU sesype či ne.

Ideál EU je krásný, všichni jsme Evropané, ale zatím se to moc nedaří a ví bůh jestli to kdy půjde. Evropa je přece jenom velmi různorodá, a hlavně nejsou všechny státy stejně velké ani stejně bohaté, jednotná měna není pro všechny výhodná, a stále silnější centralizace a EU byrokracie bude ke škodě, až s tím pak většina praští. A nebo se to změní, i když to zatím vypadá nepravděpodobně. Tento rok ukáže příští trend. Volby v Česku jsou tentokrát pro naší zemi velmi důležité.

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.