prague-1119791_960_720
4.2.2016
Kategorie: Humor

Nebezpečí při toulkách Prahou, na které vás život na vsi nepřipraví

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PŘEMYSL VANĚK 04|02|2016

Praha je u nás jednoznačně největší city, ne že by šlo o světovou metropoli, ale i tak je tu lidí jak nasráno a díky velkýmu počtu obyvatel tady narazíte na větší množství dementů, než v jakýkoli jiný český aglomeraci, od soumraku do úsvitu obzvlášť.

To může vypadat jako problém, ale když ste domorodec ze sídliště, na lecos si zvyknete a když nejste úplně posera a nebojíte se chodit ven i po setmění, dokážete si časem na ulici poradit. To ve většině případů znamená, že umíte zmizet jak pára nad hrncem, protože ne každej trénuje MMA třikrát v tejdnu, ne každej sebou nosí devítku a tak je umění zmizet často zásadní dovedností pro přežití.  Základem je splynout a ideální oblečení je černá teplákovka, sportovní boty a v zimě bombr. Jasně, není to úplně styl, ale zase je v tom Pražák skoro neviditelnej a může se procházet nočním hoodem bez povšimnutí jako Široko z Rychlejch šípů.

Při toulkách nočním životem brzy tušíte, kde může co člověka potkat a tak si nastíníme pár situací, na které vás život na vsi nepřipraví a za chvíli budete vzpomínat, jak vám bylo v přírodě hezky. A aby nebyla diskriminace, vezmeme případná nebezpečí podle abecedy.

1. Arabové: přes den si jich moc nevšimnete, potkat strašidlo v celohábitu se stane tak jednou za rok, ale pak stačí zakřičet „terorista“ a to pak vidíte, jaká se strhne mela, to je hrozná prdel. Co se týče nočních streetů, na pár skupinek narazíte na Václaváku, koupit od nich můžete fet, ale je možný, že to bude asfalt místo hašiše a čaj místo trávy, takže tam ne. A už vůbec se nechce domyslet, co prodávaj místo koksu, nosní přepážce zdar.

2. Cikáni: Přes den v devadesáti procentech v klidu, tak třetina až půlka je v pohodě, asimilovali se a některý rodiny sou vychovaný a čistotný, až vám příde, že choděj do kostela. Další větší skupiny sou kolem výkopů, týpci v pohodě, můžem bejt rádi, že u toho krumpáče nestojíme my, takže vaší práci čest. Míň v klidu sou trhovci, co někde ukradli vrtačku nebo deset parfémů, chtěji vám je střelit a sou otravný jak svítiplyn. Jak projevíte mikrometr zájmu, ste v pasti na dalších pět minut a jestli máte na spěch, použijte heslo: „táhni do píči ty zmrde nebo okamžitě volám policajty“ a hned mobil vyndejte a začnětě jako vytáčet. Na další partičky bacha na cestách, přitočej se k vám buď na benzínce nebo vás zastavěj u silnice a budou hrozně prosit, že buď chtěj pučit na benzín nebo budou chtít střelit zlato. Bejvaj to auta s německou nebo bulharskou značkou, bejvá jich tam víc, takže místo aby táhli do píči vymyslete nějakou historku, že vás třeba vykradli a nemáte ani vorla a běžte co nejdál. Jestli vás je v autě víc a chcete nějakou srandu, dělejte, že máte zájem o zlato a jak vám ho pučej na prohlídnutí, zahoďte ho někam do prdele, třeba do pole, to je pak veselice.

3. Černoši: Dokud ste kdekoliv jinde než na Václaváku, řešit je nemusíte, držej se při sobě a nás si nevšímaj. Bohužel na Václaváku je to jiná storka a odspoda nahoru vás večer a v noci otravujou partičky, co naháněj turisty do bordelů a prodávaj podpultový zboží, sem tam syntetickou záležitost, sem tam samopal. Ale na tyhle případy je tu Pomáhat a chránit a protože ombudsman je daleko, probíhá to tu jak má.

4. Domorodci: Jsou to lidi jako všichni ostatní, takže násilníci a lapkové jsou i zdejšího původu s rodokmenem pět fotrů nazpět. Přes den si můžete po městě chodit jak chcete, to vám tak maximálně někdo vykradne káru, kde ste si nechali noťas, bundu a věci na fotbal, přece si je nebudete brát sebou, když dete jen na pět minut na poštu. Omyl kamaráde, hlídej nebo nemáš, to ví na sídlišti každej. Vytipovat čórkaře na pohled se vám nepodaří, protože jsou to domorodci a ty uměj splynout. No a když si na vás bude chtít počíhat partička domorodců v noci, tak je každá rada drahá a ste na osmdesát procent v prdeli. Těch dvacet znamená buď rychle tasit, rozdat bomby jak Tyson nebo zmizet jak ninja.

5. Feťáci: Maj hodně podob, tmavý, bílý jak stěna, všechno mezi tim, od špinavejch po modely ze škatulky. Nebezpečný sou všude, kde na ně narazíte, ať si v poledne na hajzlech v nákupáku čistěj nůž nebo když ve vás v jednu ráno uviděj zdroj příjmu na další čáru. Kdo si už šlehá, na toho spíš nenarazíte nebo bude tak v prdeli, že se mu obloukem vyhnete a jestli máte teplákovku, budete ve stínu pozorovat, jak si letí vesmírem. Bejt od nich dál platí vždycky a všude, což je jednoduchý, protože jako domorodec je poznáte na sto honů.

6. Kapsáři: Mohli by patřit mezi cikány, ale to si místní cikáni nezasloužej, protože jde z větší části o přičmoudlíky z kdejaký prdele jako Rumunsko, Bulharsko, Německo, Francie nebo Ústí a druhou část tvořej feťáci, někde tmavší, někdy světlejší. Tady je nejdůležitější situace, ve který se člověk nachází, jestli vidí v tramvaji partu morgošů, jak se podivně motá mezi lidma, tak neni blbej, aby jim nosil smartfoun pod nos a drží se dál. To je ta lepší situace, horší vás může potkat v noci. Protože tu hodně lidí bydlí, tak hodně lidí chodí kalit a hodně se jich mezi půlnocí a pátou vrací na hadry. Kdo se chlastem v MHD vypne, na toho kapsář čeká a po denní šichtě organizovaných partiček z Bulharska přebírají štafetu smažky. Kluci, holky a buď vám ve spánku vyberou kapsy normálně nebo když jste si dali věci pod zip, tak si otevřou nůžkama. Probrat se v metru ve tři ráno bez dokladů je na hovno a ještě víc v píči je, když vám ty kurvy ukradnou i klíče. Kdo si je jistější v kramflících a nenamrdá se úplně, může zkusit hru, že bude jako spát a v momentě, kdy ucejtí ruku v kapse, jen tak proloupne oko, zjistí situaci a když je příznivá, okamžitě KLABONAX (KLAsická BOmba NA Xicht).

7. Rusáci: Zjednodušeně, Sovětský svaz, takže i Ukrajinci, Arménci, Kazachstánci, Gruzínci a tak dál, dalo by se psát hodně, ale dá se říct, že platí to samé, jako u domorodců, když se na vás organizovaně domluví, ste v prdeli, případně je víc domorodců a je v prdeli Sojuz.

8. Somráci: Patří sem i kdejaká otravná verbež a třeba v létě vás sem tam zastaví dvojka fešáků, začne se ptát, jestli máte odpovědi na svoje otázky a tyhle píčoviny směřujou k tomu, že vás chtěji stáhnout o stovku za náboženskou knihu. Dokud s nima budete mluvit jako běloch, zabijou vám třeba půl hodiny času a se slušností maximálně tak vytáhnete kilo. Jestli chcete ušetřit čas i peníze, použijte heslo: „Táhněte do prdele, vy dva zmrdi, nebo vás pobodám“ a máte pokoj během sekundy. Otravnější případ sou somráci, na který můžete narazit kdekoliv a začínaj historkou, že nemaji na vlak a že už jim chybí jen x korun, aby mohli jet domu. Možnosti sou dvě, buď je somrák větší a neumí moc dobře česky a pak použijte: „Je mi hrozně líto kamaráde, ale právě mě vyhodili z práce a jdu si pučit, abych měl na nájem a na večeři“, případně je somrák menší nebo se cítíte v ohrožení a pak zahrajte psychopata a zvolte heslo: „Táhni do prdele ty zmrde nebo tě pobodám!“ Ne že byste měli někoho bodat nebo sebou vůbec nosit nůž, jen je to taková formule, ostatně historku, že nemá na vlak, si somrák taky vymyslel, sranda musí bejt, vole.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.