skyline-night-668457_960_720
24.2.2016
Kategorie: Politika

Naši budoucnost mají v rukách idioti

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ 24|02|2016

Když se před necelými pěti lety objevil v některém z ekonomických periodik (už si opravdu nevzpomenu, kde konkrétně to bylo) analytický článek, že Andreji Babišovi „ujíždí“ v byznysu vlak a že v silné čtyřce tuzemských investorů je až tím posledním, přičemž stále více zaostává, text jsem přelétl rychločtením jako nepříliš atraktivní téma. U kormidla vlády byl tehdy Petr Nečas, a přestože součástí vládní koalice byly i bizarní Věci Veřejné, ani ve snu by mě nenapadlo, v jak tristním stavu se v roce 2016 bude tato země nacházet.

Babiš se svým Agrofertem – mírně řečeno – již dávno není zaostávajícím hráčem. Silnou rukou se snaží (spolu)vládnout Česku, přičemž kromě ekonomických výhod pro svou firmu získal také obrovský politický vliv i se všemi neformálními souvislostmi. Pokud jeho někdejší rozhodnutí vstoupit do politiky bylo motivováno postupným ústupem Agrofertu z původních pozic, jeví se zmíněný článek z doby před zhruba pěti lety jako zapomenuté memento.

Zatímco v případě Věcí veřejných šlo o raketový nástup k moci (v parlamentních volbách v roce 2010 získaly tuším něco kolem jedenácti procent), ale hlavně stejně rychlý sešup, u Andreje Babiše to pořád vypadá na běh na pořádně dlouhou trať.

Ministr financí sice vrší jednu chybu za druhou, což se snaží kamuflovat mediálními výstupy proti přijímání uprchlíků a podobně, avšak pro mnoho občanů je stále nejmenším zlem ze všech. Sociální demokraté navzdory všem svým Březinům, Haškům a dalším typům a propracovaným korupčním strukturám byli oním nejmenším zlem donedávna; dnes to již neplatí a bývalí voliči ČSSD pokukují právě po ANO, neboť „sociální demokraté se zajímají jen o sebe a své prebendy, zatímco Babiš alespoň dává lidem práci“ (autentický názor pražské matky, zaměstnankyně s průměrnou životní úrovní).

ANO je tedy přes všechny dotační aféry stále favoritem závodu o voličskou přízeň – což je tragická zpráva pro každého jen trochu svobodymyslného člověka. Hlavním problémem – a podstatou této země – je však obsah věty, jež zazněla v jednom z dílů série České století, který pojednával o slavných privatizačních létech. Kritik Václava Klause tam říká jednomu z jeho spolupracovníků (a bylo to tuším přímo Dušanu Třískovi), že – parafrázuji – „tomu vašemu Klausovi se nedá upřít jedna věc: národ, který byl vždy levicově orientován, přesvědčil o tom, že je vlastně pro podnikání a volný trh“. To je však dnes již dávno pryč a většina lidí ochotně baští darované koblihy místo toho, aby si je sami upekli.

Viděna touto optikou, budoucnost Česka nevypadá pro toho, kdo nemiluje příliš státu ve svém životě, zrovna růžově. Občanští demokraté se sice na svém kongresu navzájem ujišťovali, že se vrátí do vlády, avšak ani s TOP 09 nemají příliš nadějí. „Pravice“ svoji poslední skutečnou šanci – navíc milostivě naservírovanou tehdejším prezidentem Klausem – totálně zpackala, a zdaleka samozřejmě nejde jen o paní Nagyovou.

Vývoj v této zemi půjde pravděpodobně tímto směrem: v příštích parlamentních volbách zvítězí ANO, což bude další krok k úpadku a rozkladu ČSSD. KDU-ČSL skončí v opozici a v delším časovém horizontu zcela zmizí z Poslanecké sněmovny.

Pokud si Andrej Babiš založí nějaké „béčko“, do něhož napumpuje peníze a které mu později vytvoří koaličního partnera, tak si pak při vhodné konstelaci v parlamentu opravdu může vážně začít hrát s myšlenkou na zavedení většinového volebního systému, v němž jeho financím a vlivu nebude moct už nikdo konkurovat.

ČSSD a KDU-ČSL hrají v současné vládě roli užitečných idiotů v dlouhodobých záměrech Andreje Babiše. Až si jednou důkladně zanalyzují své současné působení v této vládní koalici, možná už budou v roli pouhých idiotů.

ZDROJ: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.