16.12.2012
Kategorie: Ekonomika

Naše země stále nevzkvétá …

Sdílejte článek:

Pracujete? Platíte daně? Platíte zdravotní a sociální pojištění? Platíte poplatky na úřadech? Platíte státem ovládanému molochu vyděračské sazby za elektřinu? Stále platíte a přesto nejezdíte na jachtu do Toskánska, nedržíte ve svém portfoliu zázračné akcie vydělávající obratem desítky miliónů, vaše firma nedostává od všemilujícího státu zakázky na stavbu nejdražších dálnic v Evropě, vaše pozemky nezvyšují přes noc svoji hodnotu o stovky procent a v pokladničce nemáte pět melounů z uspořených náhrad na stravné či ošatné? Potom zřejmě něco děláte špatně.

Zřejmě jste jeden z těch “hlupáků”, který po sametovém divadelním představení v roce 1989 uvěřil, že se naše vlast konečně zbavila bolševické tyranie a socialistického hospodářského experimentu. V očekávání rovných a spravedlivých šancí pro všechny jste se snažil po letech strávených v komunistickém zadrátovaném koncentráku postavit na vlastní nohy, narovnat hřbet a hrdě zvednout hlavu. Ó, jak jste byl naivní.

Parta ortodoxních dogmatiků jen předala za tučné prebendy svoji absolutní moc partě s kabáty jen o malinko světlejšího rudého odstínu. Objevilo se sice několik jedinců, jejichž myšlenky se upínaly k vybudování demokracie a svobodného trhu v duchu klasických, dosud nepřekonaných, anglosaských hodnot, avšak tito byli velmi rychle umravněni “ostřílenými” vlky z estébácké, trockistické, perestrojkové, eurokomunistické a neobolševické líhně.

 

Výsledkem je, že naše země ani více jak po dvaceti letech od vlny celonárodního odporu proti rudé totalitě, stále nevzkvétá. Velmi dobře se zde opět daří jen politické věrchušce a na ni napojeným rádoby byznysmenům či podnikatelům, což je jen mediální synonymum pro skupiny podvodníků, spekulantů s pozemky, příjemců uplacených předražených státních zakázek, výběrčích všemožných dotací a grantů či různých generálních ředitelů polostátních akciovek, jejichž jedinou manažérskou dovedností musí být umět předat správně naditou obálku nebo sponzorský dar správné politické partaji.

 

Obyčejný živnostník či majitel firmy má z těchto poměrů pak jen stud, pokud se někde musí představit jako podnikatel, jelikož byl nekopetentními médii zařazen do stejné kategorie jako výše jmenovaní, ačkoliv jeho práce má k slizským metodám oněch “kapitánů hospodářství” daleko jako pověstný komár k velbloudovi. Mám stejný pocit jako majitel nejmenované cihelny, který na ČT 24 přirovnal erudovanost všelijakých prezidentů a generálních manažerů firem s většinovou státní účastí k pověstné Klausově tenisové raketě.

 

Bohužel toto všechno platíme. Tedy alespoň těch přibližně 2,5 miliónu lidí z celkového počtu více než 10 000 000 obyvatel naší vlasti, kteří vytvářejí nějaké hodnoty a plní státní rozpočet. Tento neskutečný poměr prozrazuje však daleko více. Nemůžeme to dlouho vydržet. Nemůžeme dlouho vydržet politické tanečky se sociálním státem, skrytou nezaměstnanost ve státní správě v podobě statisíců zbytečných úředníků, eurosocialistické experimenty za peníze nesmyslně putující tam a zpět, nepříčetný politický populismus všech stran,  nemůžeme vydržet další zvyšování přímých i nepřímých daní, tisíce poplatků, odvodů, doplatků, neustálé změny zákonů, daňovou džungli, justiční i exekutorskou mafii a všeobecný chaos bez jakéhokoliv slušného právního rámce. Za svoje peníze nedostáváme od státu vlastně takřka vůbec nic.

 

Sice jezdíme po nějakých silnicích, pokud máme štěstí, dostane se nám slušné lékařské péče, můžeme se účastnit vzdělávacího procesu, občas potkáme policisty, můžeme se soudit s kdekým, ale ruku na srdce … za bilión korun nám stát nepředvádí ani zdaleka relevantní služby. Navíc mu ani těch více jak tisíc miliard stále nestačí. Otázka proč je zodpovězena v předcházejících odstavcích.

 

Co z toho všeho tedy vyplývá? Politická vrchnost z nás dělá absolutní idioty. Sociální otroky určené k totálnímu oškubání a následné likvidaci. Jejich pohledy jsou upřené k volební většině, která se dá uplatit z našich peněz odvedených do státního rozpočtu. Rozbijme jim tedy jejich bábovičky.Přestaňme plnit nenasytnou státní kasu. Netrapme se dále tvorbou hodnot. Sociální stát se o nás přeci (než totálně zbankrotuje) postará.

Vzhůru na úřady práce!?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.