1079373-343109
2.2.2016
Kategorie: Politika

Národní kašpar

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 02|02|2016

Nevím, jestli Bohuslav Sobotka nechápe, nebo nechce chápat to, co je v souvislosti s uprchlickou krizí tak zřejmé a očividné. Ano, migranti se naší zemi zatím vyhýbají, v tom má pravdu, ale to přece nemusí trvat věčně a změna k horšímu může přijít hodně rychle. A i kdyby se nakrásně dařilo ještě několik let odolávat, zásadnímu střetu s islámem se Evropa dříve či později stejně nevyhne. Potom ale bude právě Česká republika už pro svou polohu uprostřed kontinentu vystavena muslimské agresi (ať už přímé či nepřímé) mimo jakoukoli pochybnost. Takto, na několik let dopředu, však politici většinou nepřemýšlejí a náš současný premiér v tomto ohledu není bohužel výjimkou.

Sobotkovou tragédií je podle mého názoru to, že jak v domácí, tak zahraniční politice vsadil na „špatné koně“. Obklopit se lidmi, jakými jsou např. jeho smutně proslulý „politický poradce“ Oto Novotný, lidskoprávní fantasta Dienstbier či ultralevicová feministka Marks-Tominová, to v konečném důsledku nemůže znamenat nic jiného než stát se politickou loutkou a rukojmím zákulisních intrikářů a tedy trapnou a komickou figurkou.

Za jiných okolností by tuto pozici snad ještě šlo ustát, ovšem uprchlická krize, resp. nutnost zaujímat jasná a jednoznačná stanoviska, ukázaly v celé své nahotě premiérovu slabost, bázlivost a nekompetentnost. Za situace, kdy je třeba mluvit a jednat chlapsky a odvážně, se Sobotka nezmůže na nic jiného než na své obvyklé lavírování, mlžení a vyčkávání. A pak se diví a je uražený, když národ stojí za racionálně uvažujícím Zemanem, který si nebezpečí muslimské expanze od začátku dobře uvědomuje a politicky nekorektně na ni upozorňuje.

Rovněž v zahraniční politice se Sobotka vydal cestou nejmenšího odporu a stal se poslušným poskokem německé kancléřky. Jak je patrné z uniklých emailů, dokonce své projevy koncipuje tak, aby se Angele líbily. Toto patolízalství samozřejmě poškozuje pozici České republiky ve Višegrádské čtyřce, kde představitelé Maďarska, Slovenska a Polska vedou sebevědomou a vůči pseudoidealistickým nápadům Merkelové nezávislou politiku. Toto spojenectví se ženou, jejíž politická moc den ze dne slábne a u níž panují pochybnosti o jejím duševním zdraví, resp. vynořují se spekulace o psychiatrické diagnóze, nemůže pro Sobotku skončit dobře. Jak se zdá, český premiér si toto začíná uvědomovat, ovšem po občasných nesmělých pokusech o kritičnost vůči některým kancléřčiným postojům se vždycky zalekne toho, co řekl a vrátí se k servilní proněmecké rétorice.

Je to paradoxní a tragikomická situace – Česká republika, formálně samostatný a nezávislý stát, je de facto německou spolkovou zemí, kterou řídí poslušný zastupující protektor, resp. lidé, kteří jej úkolují a – řečeno slovy jeho politického poradce Novotného – „tvarují“. Bohužel, Sobotka je člověkem natolik tvárným, že se nakonec nechal vymodelovat do podoby národního kašpárka. Ke škodě své i nás všech.

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2017: *****

Hana Lišková 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Tomáš Foldyna 1215,14 Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, David Kostelník 500,- Kč, Daniela Janková 100,- Kč, David Bezdek 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 715,14 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.