statprasata
21.1.2018
Kategorie: Ekonomika

Nařizuje-li stát co neprávem či žije-li v hříchu, nemusíme poslouchat jeho zákonů

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Jestli vůbec někdy existovaly doby, kdy si občan zřizoval stát, aby ten mu sloužil, pak jsou to doby dávné, ale spíš doby pohádkové. Stát tu není a nikdy nebyl proto, aby lidi a občany chránil. Je to jen stroj na peníze a moc, stojící (a padající) s naší vírou v jeho smysl a s naším respektem k zákonům. Zákonům, které nejsou spravedlivé, ale mají pouze „fungovat“ a tím fungováním dokládat správnost (což je nonsens – fašimus a socialismus taky nějakou dobu fungovaly a byly proto správné?). 

Dokud máme – my, lidé – iluzorní pocit, na kterém celá ta mašinerie stojí a padá, a sice že se státem máme (jako lidé, občané, poplatníci, spotřebitelé) víc co získat než co ztratit, ačkoli je to přesně naopak, nemáme šanci zvítězit a ten zločin porazit.
 
Dívejte se kolem sebe, co uvidíte? Mnohé takzvaně legální – tedy státy povolené a podporované – druhy podnikání generují obrovské budoucí náklady na léčbu spotřebitelů a konzumentů (exhalace, cukr, tuk, sůl, hazard, léčiva, doplňky stravy a tak dále) či dokonce slibují, že nám „vylepší“ život. Škody a důsledky s tím spojené (rakoviny plic, cukrovka, obezita, vysoký krevní tlak, závislosti a léky na to vše) ale do značné platí veřejné rozpočty, tedy daně a odvody nás všech – zisk globálním a dotačním byznysům, ztráta nám, lidem. Privatizace zisků, socializace ztrát – to je metoda vlády dneška a celé to hlídají státy, aby to pěkně klapalo. Ano, bachařem v tomhle ekonomickém Gulagu jsou státy, ty státy, které měly prý sloužit lidem, ale slouží organizovanému byznysu (zločinu). A tak jsou tu (víc než štědře) dotované obnovitelné zdroje, elektromobily, biopaliva, a taky státní investice, dotace, granty, daňové prázdniny pro vybranou „smetánku“, to vše placené z Vašich peněz. Sociální programy ála Jánošík, kdy se pracovitým a poctivým bere a v drtivé většině líným a křivým namísto skutečně potřebným dává, aby přišli k volbám a celý ten systém v rámci takzvané demokracie svými hlasy legalizovali. K tomu pár „marketingových triků, aby to vypadalo, že se staráme o lidi“ typu zákony na ochranu spotřebitele, daňového poplatníka či občana, které nakonec opět v důsledku jen omezí nás, lidi, viz například causa kouření v hospodách, EET, KH, odposlechy. A kolotoč se točí dál, dokud bude co lidem z kapsy ukrást, než se zdroje vyčerpají a přijde další dějinný veletoč a pojede se dál.

Poznání? Neusilujme o lepší politiky nebo lepší centrální zákony, nebo dokonce lepší stát. Je to jako léčit chřipku morem. Usilujme o spravedlivější a svobodnější systém pro každého jednoho z nás. O systém, který je dnes díky technologiím dosažitelný mnohem snáz, než se zdá. Zapamatujme si a začněme používat dva pojmy: Konfigurovatelný (Sdílený) stát a Stexit. Velmi brzy je totiž budou muset začít používat i ti, kteří by to za žádnou cenu dělat nechtěli – ale vývoj naštěstí zastavit nelze.

Stačí otevřít oči a pochopit, v čem ve skutečnosti žijeme.

 

Autor: Michal Hájek

michal-hajek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.