19.8.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Naprostá důvěra k zaměstnancům se někdy nevyplácí

Sdílejte článek:

(PR) 19|08|2015

Možná vám to připadá jako hloupá rada. Jak by mohla firma fungovat, kdyby v ní pracovali lidé, co si vzájemně nevěří? Ale přesvědčíme vás, že přílišná důvěra se nevyplácí. Demonstrujeme si to na příběhu ze života.

Byla jednou jedna paní, které budeme říkat třeba Lenka. Paní Lenka byla šikovná a při mateřské dovolené začala provozovat masérské studio. Masáže od ní byly příjemné a lidé k ní rádi chodili si popovídat, a tak došlo k tomu, že přestala stíhat a musela si najmout další zaměstnance. Z přivýdělku při mateřské se stalo regulérní podnikání.

Všechno šlo dobře až do doby, kdy jí začalo ubývat zákaznic. Bála se, čím to je, co udělala špatně a zda se o ní mezi lidmi neříká něco negativního. Sebrala odvahu a jednomu ze stálých zákazníků zavolala, proč už se dlouho neukázal. Dostala šokující odpověď. Zákazník jí vysvětlil, že se přece přestěhovala, a tak ji navštěvuje na nové pobočce. Jenže Lenka se nikam nepřestěhovala.

Jeden z jejich zaměstnanců, kterým věřila, si z rezervačního systému zkopíroval kontakty na klienty a dal jim vědět o nové pobočce. Tu pochopitelně provozoval bez Lenky a ještě měl tu drzost přebrat jí zaměstnance. Ti celou dobu mlčeli, stíhali pracovat u Lenky i u jejího bývalého zaměstnance.

Nevkládejte zaměstnancům tolik důvěry

Celý příběh Lenka zveřejnila, když našla rezervační systém SuperSaaS. Tehdy přišla na to, že to celé šlo úplně jinak. V systému, který tehdy používala, měli všichni zaměstnanci přístup k veškerým datům klientů. Nejen, že toho některý z nich mohl využít, což se nakonec stalo, ale není to hezké ani vzhledem ke klientům. Daleko lepší je, když zaměstnanci kontakt na klienty vůbec nevidí.

Je to trochu komplikovanější, ale jde to. Přes službu Zapier si rezervační systém SuperSaaS propojíte s Google kalendářem. Rezervace klientů se do něj následně ukládají bez e-mailu i telefonu. Vždyť co potřebujete znát? Stačí jen jméno. Ochráníte tím sebe i své klienty.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.