slunecno
9.5.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Naplánujte si dovolenou podle počasí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Počasí si s námi letos pěkně pohrává. Úplně nás připravilo o jaro, místo toho nám denně servíruje vysoké teploty, že bychom se raději viděli u vody než v práci a ve škole. V Indii přineslo extrémní zabíjející bouře, v Keni zase záplavy a sesuvy půdy. Víte, co všechno na nás ještě chystá?

Počasí má značný vliv na náš život. Ovlivňuje náladu, množství úrody, ale i takové malichernosti, jako třeba jak si užijete dovolenou. Pokud už plánujete, kdy si máte v práci vzít volno, nebo jestli se tento víkend vyplatí vydat na výšlap do hor, určitě byste měli prozkoumat předpověď počasí.

Bude slunečno?

Předpovědí počasí je skutečně spousta. Denně nám zprávy o počasí přináší v televizi a existuje také několik webů specializovaných na toto téma. Ne všechny však poskytují komplexní informace. Velmi dobře na to jde meteo web Slunečno.cz, který nabízí veškeré údaje přehledně na jednom místě.

Hned na hlavní stránce najdete předpověď počasí pro ČR. V mapce si můžete rozkliknout jakýkoliv kraj a vybrané město. Pak uvidíte podrobnosti, jako jsou pocitová teplota, vlhkost, dohlednost, východ a západ slunce i vítr. Zároveň si prohlédnete spolehlivou dlouhodobou předpověď.

Neznamená to ale, že by web Slunečno.cz nabízel počasí jen pro ČR. Objevíte zde i detailní předpovědi teploty, srážek, oblačnosti a větru pro celou Evropu. Stačí rozkliknout položku v levém menu.

O dešti vám nejvíc prozradí radar

Jestli vás zajímá spíš počasí na příští hodiny, určitě se podívejte na radar srážek. Ten vám nejvíce napoví, zda u vás v nejbližší době bude pršet. Případně v horním menu rozklikněte položku Srážky a uvidíte animovanou mapu úhrnu srážek.

Zajímavý je rovněž pohled z webkamer. Jestliže míříte například do Prahy, podívejte se přímo na webkameru, jak momentálně vypadá tamní počasí. Jeden živý pohled vám prozradí více než jen číslo označující teplotu.

Prozkoumejte i situaci ve světě

Pokud se chystáte navštívit o prázdninách nějakou exotickou destinaci, určitě zamiřte rovněž do kategorie Články. Právě tady se dozvíte zajímavosti ze zahraničních destinací nejen o počasí. Věděli jste například, že se před pár dny probudila k životu sopka Kilauea na Havajských ostrovech? Tušili jste o prachových bouřích v Indii? Slyšeli jste o zemětřesení v Íránu? Občas se tam však mezi zprávami najde i něco pozitivnějšího charakteru. Můžete si například prohlédnout deset nejkrásnějších ostrovů na světě – možná vás inspirují, kam se letos o prázdninách vydat. Za krásou ovšem není potřeba jezdit daleko. Jak se přesvědčíte ve fotogalerii na webu Slunečno.cz, příroda a počasí mnohdy zvládnou vytvořit nádhernou podívanou i u nás v ČR.

Tak otevřete Slunečno.cz, případně na mobilu http://m.slunecno.cz/ a podívejte se, co na nás počasí v příštích dnech a týdnech chystá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.