cenzura317
8.1.2018
Kategorie: Společnost

Náhubek

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Padesát milionů Eur. To je maximální výše pokuty, kterou mohou v Německu dostat velké sociální sítě, pokud bezodkladně po upozornění nesmažou tzv. nelegální příspěvky. Samozřejmě se jedná o likvidační sumu, takže mazat a blokovat se bude ostošest.

Jenomže, co je to nelegální příspěvek? Krádež autorsky chráněného obsahu? Není tomu tak. V tomto případě je za nelegální příspěvek považován komentář, který odsuzuje hlavní problémy dnešní doby: Nepochopitelné podkuřování evropských politiků islámu na úkor občanů svých zemí, zločiny imigrantů, islamizace evropského prostředí, inkluze, úskalí multikulturalismu, a to i kdyby tyto zveřejněné zprávy byly stoprocentně pravdivé. Tímto se nový německý zákon s lehce zapamatovatelným názvem – Netzwerdurchsetzungsgesetz – dostává do souladu s jedním bodem islámského práva šaría. I zde je nemuslimům zakázáno vznášet jakoukoliv kritiku islámu, i kdyby byla pravdivá. Duch tohoto zákona – zákaz kritiky, i kdyby byla pravdivá – by zcela jistě našel hluboké pochopení u všech totalitních režimů. Minulých i budoucích. Ale jistá tolerance k nenávistným příspěvkům je přece jen na obzoru. Bílou rasu, nebo chcete-li – podle politicky korektního slovníku – kavkazský typ (neptejte se mě, proč ten Kavkaz), křesťany a jakékoliv byť jen náznaky vlastenectví je dovoleno hanobit, co hrdlo ráčí.

Je jen kouzlem nechtěného, že cenzura sociálních sítí v sousedním Německu byla svěřena do péče jisté Anettě K., bývalé agentce Stasi s povzbudivým krycím jménem „Victoria“, která v bývalém druhém Německu měla s udáváním profesionální zkušenosti. Jak se říká – odborníky na svá místa!

Tradiční německá důkladnost nic neponechala náhodě a německé ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že zveřejní na svých stránkách formuláře, které budou moci lidé využít k hlášení příspěvků, jež zákon porušují. Řekl bych, taková rajská hudba pro všechny ty naše domácí práskače, kteří chtěli něco podobného zavést i u nás. Ovšem Hřebenářovi s jeho „Nahlaš extremistu“ a dalším nahlašujícím domácím exotům pšenka (nebo, že by řepka?) nekvetla a do podvědomí se zapsali jen jako směšné figurky, které neměly šanci pochopit, v jak složité hře se ocitly. Zůstalo jim jen zklamání z toho, že jim osud nedopřál naplno prožít jejich velkou chvíli užitečných idiotů.

Nyní jde o to, že německá ostražitost po dlouhých desetiletích demokracie a blahobytu značně otupěla, kdežto v našich hlavách je většinou (s výjimkou nezodpovědných vítačů a spol., kteří se opájejí vlastním dobrem, aniž by chápali následky svého přístupu), vzhledem k odlišnému historickému vývoji, pořád určitý radar pro vše, co zavání totalitními praktikami. Proto, naštěstí, v tomto ohledu našim rádobyudavačům ujel nenávratně vlak.

Zdá se, že do Německa.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.