roc5
20.9.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Na exotickou dovolenou se vyplatí vyrazit na Maledivy

Sdílejte článek:

Mrzí vás, že čas letních dovolených již uplynul a vy jste se nestihli nikam podívat? Nezoufejte, vyrazit na pár dnů z domova můžete kdykoliv. A pokud chcete zažít trochu exotiky, jsou ideální destinací Maledivy.

Jde o ostrovní stát v jižní části Asie, který tvoří celkem téměř 2.000 malých ostrovů. Přibližně jen desetina z nich je trvale osídlená. Turismus je jedním z největších zdrojů tamní ekonomiky, což je vzhledem k poloze a charakteru Malediv zcela logické.

Co vše se dá na Maledivách dělat? Není toho málo

Jako turisty vás Maledivy zcela jistě ohromí, pokud máte rádi moře, sluníčko a teplo. Ale dovolená zde nemusí být jen o lenošení na plážích a koupání v moři, to by dokonce byla škoda. Když už se vydáte až do Asie, je třeba si také něco užít.

Na Maledivách doporučuji pronajmout si letadlo a porozhlédnout se po tomto nádherném souostroví z ptačí perspektivy. Korálové ostrovy jsou ze vzduchu snad ještě impozantnější nežli ze země. Stejně tak máte možnost se vydat na projížďku po moři, jachet a dalších plavidel je zde pro turisty nespočet.

Maledivy se vyplatí navštívit i tehdy, patříte-li k milovníkům vodních sportů a potápění. Právě díky korálovým atolům máte možnost pod vodou vidět opravdový mořský svět tak, jak jste jej dosud znali možná jen z televizních obrazovek.

Dovolená v lednu? Není problém!

Výhodou je, že a Maledivách vládne pěkné počasí prakticky po celý rok. Vydat se tam tudíž můžete klidně i v zimě, kdy přes den panují velmi příjemné teploty nad 20 stupňů Celsia. Ideální varianta v případě, že se alespoň na pár dní či týdnů chcete vymanit ze zimních plískanic, jež panují v té době v České republice.

Sehnat zájezdy na Maledivy dnes v tuzemsku není velkým problémem. A pokud by vám souostroví náhodou nestačilo, je možné pobyt zkombinovat třeba s poznávacím okruhem po Srí Lance či Dubaji.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.