9.4.2015
Kategorie: Ekonomika

Na daňových únicích není nic špatného

Sdílejte článek:

BRONISLAV ŠIMONÍK 09|04|2015

Daně jsou nutným, nikoliv však nevyhnutelným zlem. Jsou trestem za špatně vedenou daňovou evidenci a nedostatek prozíravosti a invence.  

Každý civilizovaný stát, který nemá dostatečné daňové příjmy, tak reviduje své výdaje. Nikoliv však ČR pod vedením komunisticko-stbácké vlády. Tato vláda po svém nástupu rozjela bezprecedentní rozhazování, které by v konečném důsledku měli zaplatit daňoví poplatníci – tedy především živnostníci, podnikatelé a soukromé firmy. Navíc hodlá zavést naprosto nepřípustné, protiústavní metody, jak soukromým subjektům tyto peníze sebrat.

Problém výběru daní není principiálně v tom, že zlí podnikatelé nechtějí platit daně (což je naprosto přirozené), ale v tom, že když vidíme za co tyto daně stát utrácí a jak se zločinnou dotační politikou neustále deformuje přirozené tržní prostředí, tak jaksi roste motivace zaplatit na daních co možná nejméně.

00babsobdane

Podnikatelské subjekty platí přímé daně, zjednodušeně řečeno z rozdílu příjmů a výdajů. Je-li takto vypočtená daň menší, než nezdanitelné minimum, tak neplatí daně žádné. Žádný svéprávný podnikatel nepodniká proto, aby mohl platit daně.

Vyhnout se placení daní lze zcela zákonnými způsoby. Jedním je registrace firmy v daňově přívětivější destinaci, druhým potom velice účinná daňová optimalizace.

S rostoucí agresivitou státu při výběru daní, přestávám považovat za nemravné i méně legální způsoby jako prodej zboží či poskytování služeb „bez papíru“, vyplácení mezd „na ruku“….

Ono konec konců i to placení bez papíru má svůj sociální aspekt. Proč by zákazník své už jednou zdaněné peníze měl zdaňovat podruhé…

Výběr daní by výrazně stoupnul, pokud by se jejich výše snížila na rozumnou míru a daňový systém se zjednodušil. Pokus tady už byl – rovná daň se kterou jsme přišli  (ODS) v roce 2006. Bohužel jsme se museli o vládu dělit s koaličními partnery, tak se ji nepodařilo prosadit v původně zamýšlené formě.

Dokud se stát bude snažit vydřít z podnikatelů co nejvíc, bude podnikatele stále více buzerovat a dokud bude rozhazovat tak jak to činí doposud, efekt bude opačný a bude vybírat stále méně. My totiž jsme a vždy budeme ve vynalézavosti jak zaplatit co nejméně vždy o dva kroky před ministerstvem financí

 ZDROJ: Bronislav Šimoník

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.