chess-335139_960_720
12.1.2017
Kategorie: Humor

Na co neziskovky a lidskoprávní organizace zapomněly

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VLADIMÍR NĚMEC

FIDE neboli Mezinárodní šachová federace patří k vysoce rasistickým a antiislámským organizacím. I genderové požadavky nejsou splněny.

Vezměte si už jen pravidla hry. Vždy začíná BÍLÝ, zatím co černý chudák se dostane k tahu až po něm. Přece už jen tohle je na žalobu k nejvyššímu světovému soudnímu dvoru, přece začínat by měl vždy černý a jeho soupeř povinně prohrávat, i barva bílých figurek by se měla změnit minimálně na hnědou nehledě na to že procento figurek ženského pohlaví na šachovnici je nedostatečné. Myslím že by se tím měly zabývat Evropská Komise, Soudní Dvůr pro lidská práva, neziskové organizace, i OSN by se mohla zapojit.

Jen se podívejte na šachové turnaje, většinou tam jsou muži vesměs bílí, případně ještě Asiaté, zatímco černé abys pohledal pod lupou. Povinné procento žen taky není naplněno a divím se že feministky už dávno nepřišly na takovou nespravedlnost a nepořádají celosvětové demonstrace. Opomenout takovou zlatou žílu z které by se dalo dlouhodobě rýžovat. A co masy vysokoškolsky a universitně vzdělaných Rómů, ti jsou taky opomíjeni. A co další menšiny, ty se tam nevyskytují taky. Rychlá náprava je nutná.

A nakonec se musím zmínit podrobněji o muslimských multikulturních nás obohacujících přátelích. Bílá a černá barva figurek zřejmě nebude až tak velký problém. Ovšem Korán má problém se zobrazováním lidských bytostí a přesně to většina figurek je. V pořádku je jenom věž a snad ještě kůň i když velbloud by neuškodil. Střelec je úplně mimo protože ve většině zemí to je bishop, možná přejmenování na imáma by pomohlo. Král je snad akceptovatelný i když by se mohl taky přejmenovat ale co ta bytost vedle něj. Jen považte, královna či dáma, poloviční lidská bytost ženského pohlaví a vysokého postavení – to je prostě nepřípustné. Co tak změnit ji na kozu, ovci nebo oslici? A co figurka nejčastější? Myslíte si že označení pěšec je to pravé ořechové? Když už tak Alláhův voják by zněl lépe a sebevražedná vesta by mu jistě slušela.

Tak se nechme překvapit, to je pole zatím neorané na kterém se toho dá hodně pohnojit i když sjednotit tak protichůdné požadavky bude zajisté vyžadovat mozkovou kapacitu kvůli které bude muset nejen Brusel přijmout mnoho dalších úředníků.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.