migranti518
4.5.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Mýtus o ekonomickém boomu díky migrantům se hroutí. V Holandsku jich pracuje jen 15 procent

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Od roku 2014 má jen 15 procent uprchlíků žijících v Holandsku práci a experti odhadují, že to za dalších 10 let nebude o moc lepší. Drtivá většina uprchlíků, o kterých někteří politici často mluví jako o spáse ekonomiky, je dva a půl roku od data, kdy dostali v zemi pracovní povolení, bez práce a na sociální podpoře. Nejsou tedy přínosem nýbrž přítěží.

Z 15 procent, kteří pracují, jde většinou o Syřany a Eritrejce, ale většinou se jedná o částečné úvazky.

Migrační analytik Jan van de Beek tvrdí, že počet azylantů, kteří budou pracovat, se zvýší, ale jen do určité míry. Podle čísel z let 1999 až 2005 odhaduje, že nepřesáhne 40 procent. Důvodem je podle něj nedostatek důvodů odcházet z podpory do pracovního procesu, kdy jediné, co tito lidé mohou dělat, je špatně placená nekvalifikovaná práce.

Jan van de Beek minulý týden bez okolků varoval, že se holandský sociální stát jednoduše rozpadne, pokud Holandsko před migranty ze zemí třetího světa neuzavře hranici. Každý z nich prý za svůj život Holandsko stojí 120 tisíc eur.

“Domácí obyvatelstvo financuje nezaměstnaný cizinecký lumpenproletariát,” řekl. “V Holandsku je 2 miliony Neevropanů a 13 milionů Holanďanů, přesto je na podpoře víc Neevropanů než Holanďanů.”

Na reakce kritiků, kteří tvrdí, že je nemorální soudit lidi podle jejich ekonomického profilu, Jan van de Beek říká, že slovo nemorální více sedí jeho oponentům hájící otevřené hranice, kteří jsou prý šťastní, když jsou na tom Holanďané hůře.

“Politicky korektní lidé ignorují fakt, že každé euro může být utraceno jen jednou, a pokaždé musíte zvážit, zda chcete, aby vaše vláda pracovala pro vlastní občany, a nebo pro zbytek světa,” dodává.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.