sssr
24.9.2017
Kategorie: Historie

Může Česká republika požadovat od Ruska reparace?

Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Poláci nedávno přišli s požadavkem na reparace od Německa za utrpení a hospodářské ztráty během II. světové války. Nyní se s tímto samým požadavkem obrátili na Rusko, jako na nástupnický stát po Sovětském svazu.

Sovětský svaz jako agresor napadl 17. září 1939 zákeřně Polsko. Má na svědomí přes tři sta tisíc mrtvých. Po „osvobození“ v roce 1945, odvezl Sovětský svaz do roku 1947 přes 40% všeho strojního zařízení Polska. Někteří Poláci dokonce naznačují, že výše ruských reparací by měla být vyšší než ta Německá.

A co my? Neměli by jsme taky po Rusku, jako nástupnickém státu po Sovětském svazu, žádat o reparaci? Vždyť Sovětský svaz nás dvacet let okupoval a způsobil smrt více jak dvě stě lidí a miliardové škody na našem majetku. A to nehovořím o tom, že Sovětská svaz u nás dosadil komunisty k moci. Tímto násilným činem způsobil naše zaostávání za světem v hodnotě několika bilionů korun.

Podle vlády, způsobila sovětská vojska u nás, k 1. listopadu 1991, škody v hodnotě 6 miliard ! (podle dnešních cen cca 60 miliard) korun. Ovšem v tom nejsou započítány náklady na vyčištění vojenských újezdů od munice, která tady sovětská armáda velkoryse zanechala. Například čištění území Ralska nás do dnešního dne stálo skoro 500 milionů korun.

Určitě by bylo vhodné sledovat počínání Polska, protože kdyby se k nim přidalo Pobaltí, tak by se Rusové asi hodně kroutili.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,26 out of 5)
Loading...
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.