sssr
24.9.2017
Kategorie: Historie

Může Česká republika požadovat od Ruska reparace?

Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Poláci nedávno přišli s požadavkem na reparace od Německa za utrpení a hospodářské ztráty během II. světové války. Nyní se s tímto samým požadavkem obrátili na Rusko, jako na nástupnický stát po Sovětském svazu.

Sovětský svaz jako agresor napadl 17. září 1939 zákeřně Polsko. Má na svědomí přes tři sta tisíc mrtvých. Po „osvobození“ v roce 1945, odvezl Sovětský svaz do roku 1947 přes 40% všeho strojního zařízení Polska. Někteří Poláci dokonce naznačují, že výše ruských reparací by měla být vyšší než ta Německá.

A co my? Neměli by jsme taky po Rusku, jako nástupnickém státu po Sovětském svazu, žádat o reparaci? Vždyť Sovětský svaz nás dvacet let okupoval a způsobil smrt více jak dvě stě lidí a miliardové škody na našem majetku. A to nehovořím o tom, že Sovětská svaz u nás dosadil komunisty k moci. Tímto násilným činem způsobil naše zaostávání za světem v hodnotě několika bilionů korun.

Podle vlády, způsobila sovětská vojska u nás, k 1. listopadu 1991, škody v hodnotě 6 miliard ! (podle dnešních cen cca 60 miliard) korun. Ovšem v tom nejsou započítány náklady na vyčištění vojenských újezdů od munice, která tady sovětská armáda velkoryse zanechala. Například čištění území Ralska nás do dnešního dne stálo skoro 500 milionů korun.

Určitě by bylo vhodné sledovat počínání Polska, protože kdyby se k nim přidalo Pobaltí, tak by se Rusové asi hodně kroutili.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,26 out of 5)
Loading...
loading...
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.