rich-man-11
25.9.2017
Kategorie: Společnost

Můj miliardář se k volbě nehodí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Měl jsem štěstí a v životě jsem se osobně potkal s několika českými miliardáři. Někteří mi věnovali deset vteřin, někteří i více. Bylo to tím, že prostě na obyčejné lidi nemají čas. Nebylo to vůbec ve zlém. Čas nemají a tečka.

Život Miliardáře ve zkratce

Miliardáři si musí hlídat svůj majetek a podnikání. To vedle denní starosti ale znamená také hlídat konkurenci a v českých podmínkách více, než jen to. Bez pomoci pár přátel od policie se Miliardář brzy neobejde, tým advokátů musí hlídat každou hloupost, co kdejaký úředník nebo politik vymyslí, sám Miliardář musí strkat nemalé peníze do politických stran (obvykle do všech), aby se vyhnul mstě a nebo budoucím obstrukcím. Do toho musí odhánět podvodníky, parazity a zloděje ve vlastní firmě (a že jich bývá!) a snažit se, aby se mu nerozpadlo manželství a děti se nedostatkem péče nevrhly na drogy. Miliardář si sice občas vyrazí na dovolenou (každý večer je u počítače a hlídá a hlídá), občas i koupí dům či auto (někteří i letadlo), ale čas prostě nemá. Ani zdaleka není tak povýšený, jak se může zdát, je především přetížený.

Po čem Miliardář baží

Peníze, pak peníze a nakonec peníze jsou mu vším. Člověk pro něj není ničím. Obtížného jedince odvalí jako kámen na cestě, dotěrného se zbaví žalobou, malého konkurenta zašlápne konexí v bance, která konkurentu vypoví úvěr. Státní zakázky dostane on, protože přispěl na politickou kampaň a konkurent má smůlu. Na dotace dosáhne vždy, ostatní si o nich mohou pouze číst v médiích.

Nakonec mu to vše ale nestačí. Rozhodne se kandidovat. Zvláště poté, co zjistil, že z kolegy miliardáře Babiše davy šílí a chtějí jej za premiéra, prezidenta a nejspíše i za ředitele zeměkoule.

K čemu je zastupitelská demokracie

Přece k tomu, aby sloužila občanům. Jinak by to byla opět totalita. To, že naše demokracie je hodně pošramocená, víme. Stejně tak víme, že Evropská unie přestala být prostorem práva. To vše vede ke skepsi a hlasování pro extrémy. Miliardář je jedním z nich.

Náš zachránce Miliardář ?

Miliardář nikdy nebude vytvářet zákony pro občany, protože jej lidé nezajímají. Miliardář nikdy nebude brát ohled na bezpečnost státu, protože tu svou si koupí sám a ostatní jej nezajímají. Miliardář nikdy nebude brát ohled na stáří, protože má zájem, aby co nejvíce státem vybraných peněz skončilo na jeho účtu, nikoliv na účtech důchodců. Miliardář nikdy nebude bránit žádnou státnost, protože jako stát se cítí sám a příval migrantů, jako levné náhražky za domácí obyvatelstvo uvítá vznešenými slovy o pomoci. Miliardář ale pomáhá vždy a pouze jen sobě. Miliardář nebude mít zájem o pluralitu stran, protože chce vládnou sám, maximálně dočasně a nedlouho s jinými miliardáři. Miliardář vždy bude chválit kolegu miliardáře a živnostníky prohlásí za zbytečné, parazitní, nežádoucí, škodící. Miliardář zachráncem národa není a nikdy nebude. Ani by na tu „záchranu“ neměl čas.

Nedávejte hlasy Miliardářům, bez ohledu na to kde, a za koho kandidují. Hlasujete tím sami proti sobě. Vrátíte si totalitu, ze které jste v roce 1989 prchali.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.