DITEKOJENEC
22.4.2018
Kategorie: Společnost

Mrtvé dítě v kontejneru

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,55 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto „Těžký je kámen, písek má váhu, ale hoře, jež působí pošetilec, je těžší než obojí.“ (Přísloví Šalamounova, Třetí sbírka, pořízená muži Chizkijášovými, 27.3)

Žijeme to v divné době. Některé matky odhazují svá novorozeňata do kontejneru místo toho, aby své dítě skryly do své náruče. Těžko jejich čin pochopí ženy, které marně usilují o těhotenství nebo ženy, které vychovaly či vychovávají své potomky.

Není snad většího sraba či zbabělce než toho, kdo zabije dítě nebo je týrá. Není většího sraba či zbabělce než toho, kdo týrá nebo zabije zvíře. Není většího sraba či zbabělce než toho, kdo ničí přírodu.

Až do včerejška jsem si myslela, že bydlím v klidné čtvrti. Sice v domě hrůzy s nesnášenlivými a vulgárními seniory, nicméně jsem považovala svou čtvrť za celkem bezpečnou. Že se tu nic špatného nemůže stát, pominu-li verbální ataky některých penzistů. Ale všeho do času.

Včera jsem přijela domů až po osmé večer, ale v ulici jsem už nezaparkovala. Byla uzavřena, policejní auta, policejní pásky všude. Nemohla jsem ulicí ani projít, musela jsem zvolit zadní vchod domu. Nedalo mi to, abych se nezeptala sedících lidí na chodníku, co se stalo. Našlo se mrtvé novorozeně v kontejneru. Jímá mě hrůza, kontejner mám téměř před svým bytem. Celá ulice je auf, před kontejnerem je černá zástěna a za ní probíhá ohledání místa. To trvalo hodiny.

Nechápu myšlení ženy, která se takto zbaví svého dítěte, ženy, která sice dítě donosí, ale vezme mu šanci žít. V dnešní době je tolik možností, jak dítě zachránit. Mohla je dát do baby boxu, který není daleko. Mohla je dát k adopci, mohla mu tak zajistit, aby mohlo žít. Vražda je neodpustitelná a měla by se co nejpřísněji odsoudit. Takoví lidé by neměli žít, když vraždí vlastní krev. Neměli by nikdy opustit brány vězení, protože nelze od nich očekávat nic dobrého.

Jestliže někdo vztáhne ruku na slabšího, je to projev skety, slabocha, který nemá žádnou cenu. Kdo zabije dítě, kdo zabije seniora, ale i zvíře, měl by dostat pokud možno trest nejvyšší. Nemohu posoudit, zda vraždy tohoto typu jsou častější v dnešní době, nebo se stávaly i v předlistopadové době. V každém případě je to velká tragédie pro narozené dítě. Je tolik žen, které nemohou otěhotnět, podstupují bolestivá vyšetření, snaží se i o umělé oplodnění, jež je navíc velmi drahé. A pak se objeví případ matky, která své nově narozené dítě zabije. Co se dá na to říci? Jen to, že ji musí stihnout zasloužený trest, který nikdy nemůže nahradit zmarněný život…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.