4.9.2014
Kategorie: Společnost

Milí voliči socialistů, jděte se vycpat!

Sdílejte článek:

NÁMĚT: RADO BAŤO 04|09|2014

 

Čtenáři mi radí, abych psal slušně a objektivně, vyhýbal se slovům jako „bolševik“ a nikoho neposílal do zadní části těla. Dnes se touto radou nebudu řídit. Naopak. Chci být tak sprostý, rozzlobený, neobjektivní a agresivní, jak mi můj cit pro samoregulaci dovolí. A zároveň poruším nepsané pravidlo politicky korektního novináře, že kritizovat třeba politiky, nikoliv jejich voliče. Chystám se urazit vás, voliči vládní koalice, zejména socialistů. Doufám, že někteří z vás čtou tyto blogy.

 

 

Takže, první, co chci říct, není šokující. Vydělávám plat, o kterém se vám, Vůdcově ovečkám, může většinou jen snít (pro zvídavé – nebojte se, nejde o žádné statisíce měsíčně). Manželka má lékárnu, a také se jí nevede špatně. Právě jsme se přestěhovali do nového, většího bytu. Starý, jednopokojový, jsme prodali, nyní si můžeme pohodlně zařídit nový. A koupil jsem si plazmovou televizi (Pioneer, kdybyste chtěli vědět). Manželka má vlastní auto, já mám služební (Audi, kdybyste chtěli vědět). Tímto vším chci říct, že vždy, když se váš vůdce, nebo jeho věrní sluhové, rozhodnou bojovat proti takzvaným bohatým, osobně se mě to dotýká.

 

Na druhé straně, nový byt znamená dvojnásobnou hypotéku a dvojnásobné měsíční náklady. Kromě toho se manželka chce vrátit z mateřské do práce. Co znamená platit pro naši dcerku pečovatelku, která stojí peníze, protože na školku je ještě malá. Navíc jsem zaměstnancem firmy. Tedy mé možnosti optimalizovat daňové a odvodové zatížení jsou mizivé. Nechci tím naříkat, že se mám špatně, to není pravda. Ale chci tímto říci, že vždy, když se váš vůdce a jeho sluhové rozhodnou bojovat proti takzvaným bohatým, a sebere mi těch pár tisíc korun ročně, není to částka, nad kterou jen tak mávneme rukou.

 

Jako každého člověka, i mě ovlivňuje politika. Většinou latentně jako pozorovatele, který je s ní denně v kontaktu a sporadicky zavítá na nějaký úřad, nebo do státní nemocnice. Mnoho věcí mě rozruší, ale není to extra osobní. Po pravici může vládnout levice, která má o světě jinou představu. Tak to v politice chodí. Jako člověk se zájmem o ekonomii vím, že bubliny, které váš vůdce a jeho socialistická parta vymýšlí této zemi agregátně škodí. Ale stále to není něco, co by mě vyrušovalo v soukromém životě.

 

 

Ale člověk má bod zlomu. Mez tolerance, po kterou je ochoten přijímat politiku jako hru s pravidly nepřinášející vždy výsledky, jaké osobně preferuje. Můj bod zlomu přišel s dalšími novými výmysly na různé daňové či odvodové státní krádeže. Opravdu nechápu, proč bych měl být zase chudší o pár tisíc korun ročně, protože vy se před volební urnou neunavujete chvíli přemýšlet. Nechápu, proč mám vydělávat méně (a můj zaměstnavatel platit více) jen proto, abyste se doma před televizí těšili, jak váš vůdce naložil takzvaným bohatým.

 

Pravda je taková, že mě může porazit zlost, ale mnoho s tím neudělám. Mám rád práci, město, kde bydlím, máme tu přátele a rodinu – zkrátka ani váš vůdce mě nepřinutí odejít. Hřeje mě alespoň jedna myšlenka – pokud se nic dramatického nestane, pokud se mi bude dařit, budu nadále vydělávat mnohem víc, než většina z vás. Bez ohledu na to, zda tu váš vůdce bude ještě dalších osm let. A v konečném důsledku na vlastní politickou slepotu doplatíte víc než já.

 

Takže … Urazil jsem vás? Doufám, že ano. Snažil jsem se. I když je to slabá odplata. Toto jsou jen slova na monitoru počítače. Vy mou rodinu okrádáte o peníze.

 

ZDROJ: Rado Baťo

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.