merkelislam
20.12.2017
Kategorie: Společnost

Merkelová po roce kondolovala pozůstalým teroristického útoku

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Včera odpoledne se kancléřka Merkelová sešla se zraněnými a pozůstalými po obětech teroristického útoku, který se před rokem odehrál na jednom berlínském vánočním trhu. Tunisan Amri tehdy způsobil smrt dvanácti lidí a zranil sedmdesát dalších.

Před setkáním sdělila kancléřka novinářům: „Důležité je pro mě dát ještě jednou najevo, jak soucítíme s příbuznými a zraněnými“. Ale „ještě jednou“ neodpovídá pravdě. Před rokem si kancléřka nenašla čas ani na to, aby pozůstalým kondolovala písemně. Natož aby se s nimi setkala osobně.

Je nabíledni, proč se tomu vyhnula a setkává se s nimi (pod tlakem veřejného mínění) až teď. Ani trochu nestála o to, vyslechnout si výčitky zraněných a pozůstalých. Lidí, jejichž příbuzní by zůstali naživu, kdyby se v roce 2015 starala o bezpečnost německých občanů a nepustila do země statisíce migrantů. Samozřejmě, že se právě jí nechtělo poslouchat trpké výčitky kvůli nesplnitelnému „my to zvládneme“.

Kdo by stál o nepříjemná setkání. Nikdo neslyší rád, že udělal chyby. A již vůbec nechce být obviňován ze smrti lidí. Takže německá kancléřka si před rokem ušetřila nepříjemnost a jednala úplně stejně jako by to udělala většina obyčejných lidí.

Ale ona není a ani nechce být obyčejný člověk. Ucházela se o moc a získala nejvyšší úřad v zemi. Přívažkem k politické moci je vždy také odpovědnost. Odpovědnost za spoustu věcí, ale hlavně za občany, kterým své služby nabízí.

A tím se dostávám k tomu nejdůležitějšímu. Média nyní kritizují Merkelovou za to, že neukázala dosti soucitu. To je sice pravda, ale necitlivost není hlavní příčina jejího chování.

Nejmocnější žena světa a i v České republice mnohými oslavovaná politička totiž používá moc především k tomu, aby si ji udržela a aby si zároveň vládnutí co nejvíce usnadnila. Nejdůležitější rysem jejího politického stylu je systematicky se vyhýbat (pro ni osobně) nepohodlným rozhodnutím a důsledky tohoto (ulehčeného a proto nedůsledného) vládnutí naložit na záda těch, kterým má sloužit.

Bylo by pro ni nepohodlné, kdyby v roce 2015 padly na německých hranicích výstřely. A tak svou nečinnost „posvětila“ morálními ohledy a dlouhodobé důsledky invaze masy nepřizpůsobivých cizinců přenechala budoucím generacím hlavně v Německu, ale (přes kvóty) i ve zbytku Evropy.

Totéž se dá říci o jejím rozhodnutí zachránit v letech 2008—2009 zkrachované banky v Německu i jinde, opět na úkor (nejenom) německých daňových poplatníků. Snahu vyhnout se obtížím a důsledky přenechat jiným vidíme i v případě vydržování beznadějně předluženého Řecka a dalších jihoevropských států. A příklad ze současnosti? Ze stejného důvodu se Merkelová chce za každou cenu vyhnout menšinové vládě. Vyjednávat si většiny v parlamentě případ od případu by totiž pro ni bylo příliš namáhavé a výsledek nejistý. Německá kancléřka svůj politický styl opravdu dotahuje.

Autor: Petr Robejšek, Aktuálně.cz a FCB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.