vyznamenani
15.11.2016
Kategorie: Humor

„Měli kozy samou stužku jé jé jeje …“

Sdílejte článek:

RED HOOK

Asi někteří poznali, že neuměle parafrázuji píseň Suchého a Šlitra „Marnivá sestřenice“. Četl jsem totiž článek o tom, že na saka našich nejvyšších uniformovaných se všechny ty metály, odznaky, plakety a trikolóry spřátelených i nespřátelených zemí, co si mezi sebou nadělují, pomalu nevejdou.

Což nás od Hooka zaujalo moc, protože my žili v domnění, že metály se dávaj ponejvíc když je válka, nebo jiná katastrofa. A že se dávaj těm, co třeba hlavou ucpali lauf nepřátelského tanku, který vystřelil, všechno šlo dovnitř a protivník byl v defenzívě, případně v prdeli.

Teď ne že by války nebyly, ale zas těch maníků od nás, co do nich jdou, není tolik, jako těch našich opentlenejch klaunů. Stopro mezi nima není třeba pan Michal Hašek. Toho si na bojišti představit nedovedu, i když fantazii mám chorobnou. Nicméně sako má polepený fáborkama, jak kdyby prošel oběma světovejma. Nedávno mu třeba dal krajský policejní ředitel Tržil vyznamenání za dobrou spolupráci. Asi to má souvislost s tím, že je pan Hašek od září prošetřován Národní centrálou organizovaného zločinu kvůlivá pár odkloněným mega, a že při výsleších odpovídá hlasitě, srozumitelně a zbytečně nemlží.

Taky jsem se dozvěděl, že zjistit, co si naši nejvyšší uniformovaní připínaj na saka, není jednoduchý. Kdysi v tom byl přehled. Co přišla demokracie, uděluje vyznamenání nejen každá příspěvková organizace, která na to dostane dotaci, ale mi přijde, že snad úplně všichni.

Třeba policejní prezident Tuhý má ve změti stužek na hrudi přišpendlenou čestnou medaili Střední policejní školy v Holešově. Prý ji má obráceně, což dokazuje, že je svým naturelem rebel, případně blb.

Jeden znalec, co sbírá obaly od tavených sýrů našel na několika hrudích našich statečných nejvyšších památeční plaketu „Veselá kráva tě miluje, Bohouši“. Ta jména se mění podle nositele. Tedy je tam i Michal, Zdeněk, Lůďa, Miloš a … i když ne, Miloš tam není.

V současnosti se prý upravují vojenské a policejní řády, aby při přehlídkách a podobných bojových akcích směli ti opentlení mít další sako v ruce, nebo přes rameno. My od Hooka si myslíme, že by nemělo zůstat jen u sak. Že když už chce někdo vypadat jak model od Berouska, měl by si našít fáborky úplně všude. Včetně spodního prádla. Jelikož co vím se některé medaile dávají i za četbu špionážní literatury, doporučil bych zepředu na trenýrky nášivku „Boží pěst“, což je román od Forsytha, po jehož četbě není možné prohrát s kýmkoliv v čemkoliv.

Kdyby ti nahoře tak chvíli dělali co maj. Kdyby místo toho, že se tuněj jak frustrovanej hipster udělali něco, co by nebylo jen pro ně, ale i pro nás. By to pak si myslím bylo docela fajn.

Mno.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli mám taky nějaký vyznamenání. Jsem jim řekl, že jo. Že mám metál za účast na dožínkách v Náměšti na Hané, kde jsem dopoledne poznal jednu moc krásnou Hanačku, kterou jsem v podvečer ztratil, neb málo snesu a usínám. Poprvé se na mě dívali s despektem.

Dnes bude hezky. Sice zima, ale slunce bude svítit a celkově bude mít jeden pocit, že to jde vydržet.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.