50000000
14.3.2016
Kategorie: Kultura a tipy

MAŽIF 5. (malý židovský festival)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MUSICA JUDAIKA 15|03|2016

MUZIKA JUDAIKA uvádí další ročník festivalu židovské hudby MAŽIF. Provozujeme kulturní program na židovské téma, který upozorňuje na přínos židovské kultury a jejích hodnot v českém i mezinárodním kontextu.

Vycházíme jednak ze zájmu o předchozí čtyři ročníky našeho dlouhodobě míněného projektu, ale hlavně chceme naplnit svůj záměr, přiblížit domácímu i zahraničnímu publiku kulturu národa, žijícího i na území České republiky.

Zároveň chceme vyjádřit morální podporu židovskému národu a zdůraznit toleranci, humanitu a sounáležitost zvláště v současné nelehké situaci v Izraeli.

MAZIF5_plakat-zm+

Protižidovské postoje přetrvávají. Setkávali jsme se s nimi v období komunistické diktatury i v současnosti. Hrůzný stín holocaustu bohužel stále nepatří jen do učebnic dějepisu, je stále živý a hrozí novými tragédiemi.

DUCH_plakat-zm+

V roce 2016 uvítáme umělce z České republiky, Itálie, Kanady, Maďarska, Izraele a Slovenska. Tento ročník bude věnován opět hudebníkům, interpretům a skladatelům zabývajícím se židovskou hudbou ať už z chasidské, aškenázské či jiné oblasti.

Jeden ze dnů festivalu bude věnován prezentaci symfonické skladby hudebního skladatele Jaromíra Vogela s názvem Duchifat v překladu z hebrejštiny dudek, ptáček, který je zmiňován v židovských legendách o králi Šalomounovi a královně ze Sáby. Unikátní dílo je zkomponováno pro rozšířený symfonický orchestr, dětský instrumentální soubor a dětský smíšený sbor.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.