Snímka-obrazovky-2018-01-12-o-6.48.58
15.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Manželé, kteří odmítli upéct svatební dort pro homosexuální pár, prohráli odvolání

Sdílejte článek:

CHP

Když Aaron a Melissa Kleinovi v roce 2013 odmítli upéct svatební dort dvěma ženám, nevěděli, že právě udělali rozhodnutí, kvůli kterému o pekárnu přijdou. Přesně to se ale o dva roky později stalo, když museli zaplatit likvidační pokutu ve výši 135 000 dolarů (v přepočtu více než 2 800 000 korun). Nyní oregonský odvolací soud opět rozhodl v neprospěch manželů.

„Kleinovi požadují uplatnění výjimky založené na jejich upřímném náboženském přesvědčení proti stejnopohlavním sňatkům. Jenže ti, kteří mají podobné námitky proti sňatkům různých ras, etnik nebo náboženství, by mohli požadovat stejnou výjimku,“ odůvodnil své rozhodnutí soudce Chris Garrett. Dodal, že nenalezl dostatečně pádné důvody, aby odvolání manželů Kleinových uznal.

Laurel a Rachel Bowman-Cryerovy, jejichž objednávka kauzu odstartovala, závěr soudu oslavily a prohlásily, že oregonské podniky by měly být otevřeny všem. „Tímto rozhodnutím odvolací soud potvrdil, že diskriminace nemá v Americe místo,“ okomentovaly výsledek.

Melissa Kleinová už dříve uvedla, že pekařství účelově lesbický pár nediskriminovalo, ženy obsloužila už před jejich svatební objednávkou. Přípravou dortu by se ale podle svého tvrzení nepřímo podílela na homosexuálním sňatku, což by bylo proti jejímu přesvědčení. „Nemohla bych se účastnit obřadu, je to proti tomu, čemu věřím. Mám silnou víru v Boha, kterého miluji z celého svého srdce. Celý život žiju pro Něj tím nejlepším způsobem, jaký znám,“ prohlásila Kleinová.

„Amerika je místem, kde vás vláda nemůže donutit porušit vaše náboženské přesvědčení a říkat vám, čemu byste měli věřit. Máme ale pocit, že přesně to se nám stalo. Ztratili jsme vše, co jsme milovali a na čem jsme tvrdě pracovali,“ podotkla Kleinová. Její manžel uvedl, že oba jen chtějí sloužit Pánu. „Chceme dělat to, co je podle Něj správné. Následujeme Boha nehledě na to, co nás to stojí. Jak říká Bible: já a můj dům budeme sloužit Hospodinu,“ dodal Aaron Klein.

Kelly Shackelford, ředitel First Liberty Institute, který manžele u soudu zastupuje, prohlásil, že rozhodnutí je v rozporu s ústavními právy. „V rozmanité a pluralitní společnosti by lidé dobré vůle měli být schopni v pokoji koexistovat i s různými vírami. Jsme zklamáni tím, že soud rozhodl proti manželům Kleinovým,“ podotkl Shackelford. Právníci výsledek přezkoumají a zváží, zda se budou dále odvolávat.

Zdroj: Christian Post 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.