babis vezeni
16.1.2018
Kategorie: Politika

Mandátový a imunitní výbor doporučil Sněmovně, aby vydala Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Stanovisko výboru je však pouze doporučující, o zbavení imunity rozhoduje celé plénum. Pro vydání podle něj hlasovalo 11 členů z devatenácti. Výbor se zabýval žádostí o vydání Babiše už od listopadu. Dnes o vydání jednal od osmi od rána.

Oba poslanci, Babiš i Faltýnek, ráno sdělili, že se chtějí vydat do rukou spravedlnosti. „Jen vy tady konstatujete, že jsem něco takového nechtěl. Vytváříte tu nesmyslnou atmosféru, ale nikdy nebylo na stole, že bychom nechtěli být vydáni,“ reagoval Babiš na dotazy médií, co ho k rozhodnutí vedlo.  Také znovu zopakoval, že kauza Čapí hnízdo je účelová a má za cíl vyštvat Babiše z politiky. „Tenhle komplot zorganizovala mafie, která tady kradla miliardy, a já jim v tom vadím,” stěžoval si Babiš. „Je to prasárna a svinstvo, je to politické zadání,” rozčilil se.

Odpoledne bude Babišova menšinová vláda žádat Sněmovnu o důvěru. O důvěře vládě bude Sněmovna jednat od 14 hod. Hlasovat měla už minulou středu, poslanci ale nakonec jednání přerušili. Důvodem bylo, že hnutí ANO a SPD požádaly o svolání mandátového a imunitního výboru kvůli kauze Čapí hnízdo.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 303,00 Kč
Vybráno 23.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.