OKAMBABISFILIP
16.12.2017
Kategorie: Politika

Máme vládu kterou nečekal jen největší naiva

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Je jedno s kým budu vládnout. Hlavně že vládnout budu! Paroubkovy Marťany tak asi nahradí SPD a KSČM.

Andrej Babiš chtěl od počátku vládnout sám a bylo mu jedno s kým. To týdenní „jednání o koalici“ byla jen divadelní fraška. Tak plánoval od počátku vládu s KSČM a/nebo SPD. Jinak by stačilo, aby do vyřešení svého případu netrval na ústavní funkci (stejně by z pozadí tahal nitky) a demokratické strany by do koalice stály ve frontě. A přitom by ANO nemuselo ze svého programu slevit ani písmeno. Ten balónek ostatně zástupci ČSSD a KDU směrem k ANO vypustili. Staronová koalice by určitě byla nejlogičtějším vládnutím v této situaci. Pan Faltýnek na to reagoval slovy, že ANO se vydírat nenechá. Ani náznak nějaké možnosti kompromisu, ústupku, vyjednávání. Proto mluvím o divadelní frašce ze strany ANO.

A následně se ANO určitě bude snažit svalit vinu na demokratické strany. Kdyby s ním ale vládly, tak by pravděpodobně dostaly vinu za ještě horší věci.

Nejvíce mu samozřejmě leží v žaludku ODS. Ono to totiž ne vždy v politice funguje tak, že kdo nejvíce řve a lže, tak se dostane do veřejných médií a nakonec do vrcholové politiky. Prof. Fiala svou trpělivou, mravenčí, nenápadnou prací, vytáhl ODS z popela. A je vidět, že jsou u nás ještě lidé, kteří takovou dlouhodobou poctivou práci dokáží ocenit. Babiš to nebezpečí pochopil a tak svou „nabídku“ na spolupráci směřoval na ODS, zase ODS a pouze ODS. U ostatních stran si je už jistý, že ho neohrozí.

Co by asi ODS získala za vládu s Babišem? Vůbec nic. Nebyla by schopná splnit ani jeden ze svých důležitých programových bodů. Tím je například zrušení EET. A ještě by posvětila dřívější Babišovy lumpárny. A nakonec by za to v dalších volbách zaplatila vypadnutím mimo parlament. To by za splnění těch méně podstatných bodů volebního programu vůbec nestálo. Věřím, že Babišovi se tento scénář líbí a proto ho navrhuje.

Ostatně tyto menší body z programu ODS má ANO i ve svém programu a stejně se je chystá realizovat, i bez koalice s ODS. V ODS se najdou lidé, kteří na to slyší, jako např. Václav Klaus mladší. Celé to smrdí štěpením ODS, což by si Andrej Babiš jenom mnul ruce. To je to, o co tu jde. Proto budou nabídky směrem k ODS stále pršet. Ostatně už to i opětovně zaznělo. Přitom ČSSD a KDU stále častěji a hlasitěji dávají najevo svou ochotu o vládní spolupráci s ANO jednat.

Pokud by se ODS podílela na moci s hnutím ANO v příštím čtyřletém období by ztratila většinu svých voličů, protože do voleb šla s tím, že s Babišem, více jak pravděpodobným agentem StB, s osobou s temnou minulostí, s člověkem který za své čtyřleté působení ve vládě více jak zdvojnásobil svůj majetek, který jde nejvíce po krku drobným živnostníkům, tedy nejčastějším voličům ODS, nevstoupí do holportu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 2,91 out of 5)
Loading...
loading...
94 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.