23.8.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Maďarsko: Nejméně 50 migrantů nakažených neznámou infekcí

Sdílejte článek:

RED 23|08|2015

V české republice je toto téma stále jedno velké TABU … Nejméně 50 migrantů nakažených neznámou infekcí oznámil maďarský zdravotní odbor (běžně nalézaná je žloutenka typu A, B, AIDS, tyfoidní horečka, syfilis…). Vzhledem k tomu, že pouze část migrantů projde zdravotní kontrolou, může jít o časovanou bombu.

V čase, kdy je Maďarsko zaplaveno vlnou migrace, lékaři objevili neznámou infekci u 50 nelegálních přistěhovalců, kteří žádali o status uprchlíka. Od začátku roku maďarské nemocnice zkoumaly téměř 2.700 občanů třetího světa, z nichž 50 trpí neznámou infekcí, vyplývá z vyjádření ministerstva zdravotnictví v zemi.

Navíc, několik migrantů, kteří požádali o status uprchlíka trpí různými nemocemi, jako je tyfus, tyfoidní horečka, hepatitida typu A a B, syfilis i AIDS. Nikdo neví, jestli by tato nová nákaza mohla být hrozbou pro domácí obyvatele země, protože tyto lékařské testy pokrývají jen malou část všech přistěhovalců, píše deník Napi gazdaság.

Syrian migrants rest on a train as it travels through Macedonia August 2, 2015. Tens of thousands of migrants, mainly from the Middle East and Africa, use the Balkans route to get into the European Union, passing from Greece to Macedonia and Serbia and then to western Europe. After walking across the border into Macedonia to the small local station of Gevgelia, migrants pile onto an overcrowded four-carriage train in sweltering heat, young infants among them, to travel about 200 km north. Their aim: to enter Serbia on foot, another step in their uncertain search for a better life.  REUTERS/Ognen Teofilovski TPX IMAGES OF THE DAYPICTURE 27 OF 33 FOR WIDER IMAGE STORY "MIGRANTS: A TRAIN TOWARDS A NEW LIFE"SEARCH "TEOFILOVSKI TRAIN" FOR ALL PICTURES       - RTX1NBH5

Podle maďarského ministerstva zahraničních věcí, přišlo do země od počátku roku již více než 100.000 migrantů. Téměř 80% z nich prchá před válkou v Sýrii, Iráku a Afghánistánu. Většina migrantů žádá o azyl, ale pak se snaží přesunout do bohatších evropských zemí.

Podle vedoucího maďarské diplomacie Petera Szíjjártó, Maďarsko je evropská země, která utrpěla největší migrační tlak. Szíjjártó řekl, že jeho země se nemůže dočkat společné reakce EU na tento problém. Tváří v tvář s přílivem uprchlíků, maďarská vláda nakonec rozhodla o stavbě  plotu  vysokého 4 metry na 175 km hranici se Srbskem, kde prochází 95% imigrantů.

Ale tato východoevropská země není jediným vstupním bodem na kontinent. Itálie a Řecko rovněž čelí obrovskému množství uprchlíků, stejně jako Francie a Velká Británie. I přes rostoucí tlak veřejnosti se politickým představitelům Evropské unie nedaří najít řešení tohoto problému.

ZDROJ: RT en francais

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.