george-soros
12.1.2017
Kategorie: Společnost

Maďaři vyhlásili válku Sorosovi

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Bravo, Maďaři. Z Maďarska přišla vynikající zpráva – Orbánova vláda včera vyhlásila otevřenou válku G. Sorosovi a jeho agentům. Jak si všímá agentura Reuters (zde), citovaná u nás třeba Parlamentními listy (zde). Zdá se, že s blížícím se nástupem D.Trumpa do úřadu amerického presidenta posiluje den ode dne odvaha národně orientovaných politiků a jejich chuť ke vzdoru a odporu proti (z USA a EU tlačenému) multikulturalismu a rozkladu národních států.

Orbánův stranický kolega Szilárd Németh to ostatně nijak neskrývá, když prohlašuje, že právě teď přichází ideální chvíle omezit vliv Sorosových neziskovek v Maďarsku na minimum. Doslova řekl: „Použijeme všechny dostupné nástroje s cílem zbavit se všech nevládních organizací, které jsou financovány Sorosem, který slouží globálnímu kapitálu a využívá politickou korektnost v boji proti národním vládám.“

Cílem vládního návrhu je dospět k úplnému zrušení všech neziskových organizací, které jsou financovány (přinejmenším zčásti) G.Sorosem. Nezbývá než zvolat bravo, Maďaři!

Naskýtá se logická otázka. Je to problém pouze Maďarska? Jak to vypadá u nás? Nemáme tu náhodou taky nějaké takové podvratné organizace? Nebylo by třeba od věci, také se jim blíže podívat na zoubek a následně vyházet ta kukaččí vejce, nasazená k nám tímhle „filantropem“?

Soros tu operuje, (co operuje, přímo řádí) zcela otevřeně. Nejznámější z jeho želízek v ohni, co u nás má, je tak zvaný Open society fund. Ten podporuje nejrůznější (protičeské) projekty prostřednictvím EEA grantů, tedy norských fondů.

To jsou ty fondy, co třeba financují projekt HateFree Cutlure. Nebo Českou odbornou společnost pro inkluzivní vzdělávání.  Samozřejmostí je také jejich podpora různých feministických spolků a Prague Pride. Málokdo také ví, že norské fondy také přispěly částkou téměř 28 milionů neziskovkám a aktivistům, podílejícím se na návrhu českého zákona o ochraně dětí. Jak asi návrh vypadal naznačí už název fondů, upomínající na norský Barnevernet.

K méně známým Sorosovým aktivitám patří také ovlivňování mediální scény v ČR. Jeho OSF, například přispívá vydavatelům DVTV, Aktuálně.cz či Hospodářských novin, nakladatelství Economia, a.s. Spolu s Evropskou komisí také pomohl v Česku zřídit projekt demagog.cz, který se prý má zabývat lhaním politiků…. A to je jen malý a neúplný výčet.

Nebyl by proto také čas? Nebo zas budeme poslední, kteří se rozhoupou, až už to všude kolem praskne, tak jako osmdesátém devátém? Myslím, že politická poptávka po tom, kdo těmto namyšleným spratkům konečně přistřihne křídla a zatne tipec je veliká. Převeliká…

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2017: *****

Karel Jemelka 500,- Kč, Milan Rubricius 150,- Kč, Helena S. 1000,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Zíma 100,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Hejda 300,- Kč, Jan Kunor 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Jan Olsak 300,- Kč, Jiří Kašparovský 200,- Kč, Jacek Neumann 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Jaroslav Hrouda 100,- Kč, Miroslava Jakšová 200,- Kč, Jiří Sodoma 300,- Kč, Josef Kisza 300,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Lubomír Rolc 300,- Kč, Petr Macura 600,- Kč, Vladislav Skalický 2000,- Kč, Zdeněk Pěnkava 2500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 12 811,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.