29.6.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Má klasická vizitka ještě svůj význam nebo stačí sociální sítě?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MAGDA P. 29|06|2014

Vizitka je malý kousek papírku, který byl na počátku celé řady významných spojení a byznysů. V minulosti platilo, že kdo nemůže z kapsy svého saka vytáhnout tento zázračný papírek a předat ho, jakoby neexistoval. Svět bez internetu žil na papíře. Jak je to ale dnes? Vyplatí se ještě investovat do vizitek, jsou k něčemu, nebo je převálcovaly sociální sítě?

 

Jak je to s vizitkou?

Vizitka má bohatou historii. Začali ji používat bohatí šlechticové, kteří se na kousku papírku „chlubili“ svými tituly a předávali je ostatním. Účel by jasný – vizitka byla připomenutím osoby a sloužila pro zapamatování si kontaktu. Pravda je, že právě tyto malé kousky papíru stály na začátku celé řady významných obchodních i jiných společenských akcí. V období rokoka se z vizitek stala i malá umělecká díla. Byly bohatě zdobené. Právě v této době začalo platit, že čím originálnější vizitka je, tím snadněji si na ni člověk vzpomene. To platí dodnes. Základní pravidlo při tisku vizitky je, vytvořit takovou, aby odrážela osobnost svého majitele a přesně sdělila, co umí a dokáže.

 

Vizitka jako jistota?

I dnes má vizitka stejný účel. Předáváme ji ostatním a spoléháme na to, že si nás na základě ní připomenou. Má tedy svůj význam. Ne všichni mají totiž dokonalou paměť na jména, aby si ho po schůzce vygooglovali nebo našli na LinkedIn. Kousek papírků tak zdá se vítězí i nad všemocným internetem. Pro její realizaci stačí minimum. Využít je možné online tiskárny. Vybírat je možné z celé řady motivů či si navrhnout vlastní. Volit je možné i papír (oblíbený je tisk vizitek na prémiový papír matnou křídu 350g) i velikost kartičky (od menších 4 × 7,5 až k větším o rozměru 5,5 × 9,5 cm). Potom stačí už jen potvrdit objednávku a vizitky si nechat poslat či vyzvednout. Díky internetu je tisk vizitek snadný a levný. Online tiskárnu je možné využít i k tisku letáků, plakátů apod.


 

 

Jak neudělat chybu?

Vizitka by měla být vaší součástí, pokud chcete, aby si vás ostatní pamatovali. Nejlepší bude, pokud si ji propojíte s internetem. Pokud máte firmu, volte stejný design. Upozorněte na ní i na váš profil na sociálních sítích. Vizitka je počátek, na sociálních sítích potom můžete komunikovat lépe…jedno bez druhého fungovat nebude.

 

Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.